Як «доходи» безробітного впливають на розрахунок житлових субсидій?

alt
Як «доходи» безробітного впливають на розрахунок житлових субсидій?

          В останній час велику кількість отримувачів житлових субсидій хвилюють такі питання, чому збільшився розмір обов`язкових платежів з комунальних послуг, або на якій підставі було відмовлено в субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу на 2017 рік, при тому, що субсидію на 2016 рік було призначено за таких же обставин, адже заявники, або деякі члени їх сімей довгий час не працюють та не мають доходів?
          Таким чином, управління соціального захисту населення Нікольської райдержадміністрації звертає увагу отримувачів житлових субсидій, що з квітня 2016 року відбулися зміни в порядку їх призначення, які стосуються безробітних або ж тих, хто офіційно не працює. Якщо людина значиться як безробітна і офіційний дохід має нижчий за прожитковий мінімум або зовсім його не має, при призначенні субсидії їй нараховується умовний дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії. Тобто, якщо при нарахуванні (перерахунку) житлових субсидій в 2016 році сума умовного доходу складалася на рівні одного розміру прожиткового мінімуму (1378 грн.), то вже в 2017 році ця сума значно збільшилася та дорівнює 3200 гривням (1660*2).
         Зробимо висновок, що обставини не змінилися, але умовний дохід значно збільшився.
Це не стосується:
1. Студентів, які навчаються(навчалися) за денною формою навчання і не отримують стипендію. Для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії.

2. Осіб, призваних на строкову військову службу. Якщо протягом року, за який враховуються доходи для призначення субсидії вони перебували на строковій військовій службі, середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих (не отриманих) такою особою доходів визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи.

         Також важливими показниками, які впливають на розрахунок субсидії для придбання твердого палива та скрапленого газу є норми забезпечення населення скрапленим газом та твердим паливом, визначені обласною державною адміністрацією, згідно з якими призначаються субсидії.
          Мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом для надання житлових субсидій готівкою затверджено в розмірі двох тонн на рік. Щодо аналогічних норм забезпечення населення скрапленим газом, який використовується для приготування їжі, то вони встановлюються, виходячи з такого розрахунку:
два балони (42 кг) на рік на одну – дві особи,
три балони (63 кг) – на три – чотири особ,
чотири балони (84 кг) – на п’ять осіб і більше.
          Граничні показники вартості, які застосовуються при призначенні субсидії, у 2017 році становлять:
- тверде паливо – 2162 грн. за одну тонну,
- скраплений газ –216,20 грн. за один балон.
         У зв`язку з вищевикладеним, після перерахунку, обов`язковий платіж на житлово-комунальні послуги у більшості отримувачів житлових субсидій збільшився, а субсидія на придбання твердого палива та скрапленого газу в порівнянні з 2016 роком на цей рік розрахована нульовою.
         Нагадуємо, що в управлінні працює «Гаряча телефонна лінія» за номером 06 (246) 21378, за якою всі мають можливість отримати докладнішу інформацію та відповіді на всі хвилюючі питання.

Н. І. Гребенюк     
Начальник відділу прийому
громадян  з питань
 житлових субсидій  УСЗН НікольськоЇ РДА
т. 062-46-2-19-34

 
 
free pokerfree poker


© 2011-2016 Нікольська районна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
http://volodrsovet.dn.ua обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@