«Чарівний світ кераміки України»

alt
«Усе, що ви побачите в Музеї, хай збудить у вас
почуття палкої, найщирішої любові до поетичної душі
Матері-України і хай любов ця стане могутнім стимулом
для її прекрасного майбутнього та буйного розквіту»
Іван Гончар
 
            У Краєзнавчому музеї Нікольського району до Міжнародного дня музеїв 17 травня 2017 року відбулося інтерактивне зайняття «Чарівний світ кераміки України» з учасниками клубу «Дивосвіт» (учні 8-Б класу гімназії «Софія»).
         Старший науковий співробітник О.О.Болгарчук розповіла школярам про глину, яка впродовж багатьох тисячоліть використовується для виготовлення різноманітних виробів, а ремесло гончарство вважається одним з найбільш таємничих.
         Про історію кераміки України діти дізналися із доповіді головного зберігача фондів музею О.Г.Іваниці. Вона продемонструвала зв'язок давнини із сучасними глиняними витворами за допомогою експонатів з фондів музею, представлених на виставці «Світ глиняного дива». Ольга Геннадіївна розповіла про роботу підприємства «УкрРосКаолін» Катеринівського родовища (Нікольський район), яке займається видобутком та реалізацією калієво-полевошпатової суміші лужного каоліну.
         Кожен бажаючий мав можливість власноруч провести цікаві експерименти з різними видами глини, на яких дізналися про її різноманітні властивості.   

alt
 
free pokerfree poker


© 2011-2016 Нікольська районна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
http://volodrsovet.dn.ua обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@