Чарівна краса вишиванки!

alt
Є на вишиванці розмаїті квіти —
Це ж Україна наша перлами розшита.
Є на ній і гори, є на ній долини,
Все, що є найкраще на Вкраїні милій.
Людина i праця, людина i пiсня, людина i витвiр мистецтва - це все вiчне, безсмертне, щось своєрiдне i глибоко вражаюче. Наш український народ працьовитий, щедрий на таланти, здiбний, обдарований. Якщо працювати - то до сьомого поту, якщо спiвати - то дзвiнко, розложисто, якщо творити щось - то неповторно, захоплююче.
У невичерпній спадщині духовної культури українського народу є особлива, винятково важлива її частини – вишивка. Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка-вишиванка – є головним оберегом людини.
Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.
Всесвітній день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. Цього року він припадає на 18 травня, що співпало з заняттями «Університету третього віку». Співробітники Нікольського територіального центру надання соціальних послуг були раді можливості організувати для слухачів Університету свято Вишиванки.
Присутніх щиро привітала директор територіального центру Л.В. Чумаченко, побажав усім миру, добра та міцного здоров’я, щоб вишиванка була для них не просто одягом, а свого роду оберегом, який захищає від бід, хвороб та заздрості.
На святковий захід були запрошені учні 9 класу гімназії «Софія», які з гордістю читали уривки з поем видатного українського письменника Т.Г. Шевченко – «Сон», «Кавказ», «Причинна», «Плач Ярославни» та інші.
Зустріч пройшла в теплій та дружній обстановці. Слухачі були задоволені та вдячні організаторам цього заходу і запропонували проводити більше занять присвячених патріотичному вихованню.
Ми повинні пам’ятати, що народна вишивка - це мистецтво, яке постійно розвивається. Це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Наше завдання - не розгубити його, передати це живе іскристе диво наступним поколінням.
Українська вишиванка – це вірність найкращім традиціям нашого народу. Будьте вірні і Ви!!! 


altaltalt
 
free pokerfree poker


© 2011-2016 Нікольська районна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
http://volodrsovet.dn.ua обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@