МАНГУСЬКА ОДПІ ГУ ДФС У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ...

altМангуська ОДПІ інформує: земельний податок; повідомлення про прийняття працівника на роботу; застереження для підприємців; задоволення запитів на отримання публічної  інформації та інше
 
Звільнені від сплати земельного податку
Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб визначені статтею 281 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Так, відповідно до пункту 281.1 статті 281 ПКУ від сплати земельного податку звільняються:
- інваліди першої і другої групи;
- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
- пенсіонери (за віком);
- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для зазначених категорій фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, визначених підпунктом 281.2 статті 281 ПКУ.
 
Повідомлення про прийняття працівника на роботу
Фахівці Мангуської ОДПІ нагадують про законодавчі положення частини 3 статті 24 Кодексу законів про працю України (із змінами та доповненнями), якими визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та інформування Державної фіскальної служби України про прийняття працівника на роботу.
Відтак, повідомлення про прийняття працівника на роботу подається в порядку, визначеному постановою КМУ від 17.06.2015 р. №413 власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за встановленою формою до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.
 
 
Напередодні курортного сезону Мангуська ОДПІ застерігає підприємців
Азовське узбережжя все більше привертає увагу поціновувачів тутешніх пляжів. Тож вкрай важливо забезпечити достойний відпочинок на соціально - побутовому та економічному рівнях. Зокрема, і щодо дотримання податкового законодавства у бізнесовій сфері.
Значною пересторогою для любителів обійти закон можуть стати звичайні фактичні перевірки, які фахівці ГУ ДФС у Донецької області почнуть проводити з червня поточного року.
Наразі 154 суб’єкти господарської діяльності Мангуської ОДПІ (в т.ч. Мангушський і Нікольський р-н) здійснюють продаж алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів. Станом на 01 травня 2017 року видано 178 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, пивом та тютюновими виробами. Із них  94 – ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями, пивом та 84 – для торгівлі тютюновими виробами.
Варто повідомити: з початку 2017 року до місцевих бюджетів від ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями, пивом та тютюновими виробами надійшло до Мангушського району 43,0 тис. грн., до Нікольського району 28,3 тис. гривень.
Але під час здійснення підприємницької діяльності платники податків припускаються одних і тих же порушень:
- торгівля алкогольними напоями, пивом, тютюновими виробами без наявності ліцензій. За порушення передбачено штраф у розмірі 200 відсотків вартості такого товару, але не менше 17 000 грн.;
- зберігання та реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв, тютюнових виробів або без марок акцизного податку. Мінімальний штраф складає – 17 000 грн.;
- продаж алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. Штраф складає 6 800 грн., також суб’єкт господарювання позбавляється діючої ліцензії за продаж такої продукції неповнолітнім.
Всім суб’єктам господарювання варто нагадати: перед виходом на фактичну перевірку ревізори мають майже 90 % інформації про реалізацію всіх найменувань товарів з податкових баз даних, (в який час та який товар продано, коли сформовано фіскальний звітний чек (Z-звіт) та інша інформація).
Серед поширених порушень також: і проведення розрахунків без застосування реєстраторів розрахункових операцій та, як наслідок, реалізація необлікованого належним чином товару, несвоєчасне оприбуткування готівки (не в день фактичного надходження), а також реалізація алкогольних напоїв на розлив закладами, які не мають статусу ресторанного господарства.
Для суб’єктів господарювання, які будуть проводити сезонну діяльність на узбережжі важливо знати:
Для здійснення продажу підакцизних товарів суб’єкту господарювання необхідно придбати та зареєструвати в державній податковій інспекції реєстратор розрахункових операцій (касовий апарат). Ліцензія видається протягом 10 календарних днів за заявою  суб’єкта господарювання, до якої додається оригінал квитанції про сплату за ліцензію. Термін дії ліцензій для здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, пивом, тютюновими виробами 1рік.
Вартість ліцензії на торгівлю алкогольними напоями на території сіл і селищ для продажу алкогольних напоїв складає 500 грн., для продажу тютюнових виробів – 250 гривень.
Для отримання ліцензій для здійснення продажу алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів на території Мангушського та Нікольського районів необхідно звертатися до Центру обслуговування платників в смт.Мангуш.
 
Мангуська ОДПІ: Запити на публічну інформацію
За січень – квітень до Мангуської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області надійшов 1 запит на отримання публічної інформації. Відповідно до пункту 3 статті 22 Закону України „Про доступ до публічної інформації” запит на публічну інформацію задоволено.
 Запитувач звертався з проханням надати інформацію щодо діяльності підприємців-фізичних осіб.
Нагадаємо: запит на інформацію регламентовано Законом України від 13 січня 2011 року № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації». Він може бути індивідуальним або колективним та подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) за вибором запитувача та містити прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, яка знаходиться у його володінні.
   
Щодо створених телефонних ліній
Головне управління ДФС у Донецькій області доводить до відома суб’єктів господарювання, що з питань щодо переміщення товарних вантажів що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 години за телефонами «гарячої лінії» 0993683346 та 0507068055, а також на електронну адресу  Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript  із зазначенням П. І. Б. керівника та коду ЄДРПОУ суб’єкту господарювання, контактних телефонів.
 
Виявлені на Донеччині порушники митного законодавства сплатили більше 92 тис. грн штрафних санкцій
Протягом січня-квітня 2017 року Донецькою митницею ДФС виявлено та  задокументовано 23 порушення митних правил на загальну суму майже 7,7 млн гривень. П’яту частину протоколів складають справи з реально вилученими предметами на суму більше 45 тис. гривень.
В рамках проведення контрольно-перевірочних заходів до Головних управлінь ДФС у Донецькій та Харківській областях направлено чотири інформаційні повідомлення щодо незаконного формування сум до бюджетного відшкодування ПДВ та використання транспортних засобів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів в інших цілях, відмінних від тих, у зв’язку з якими надано такі пільги на суму більше 900 тис гривень.
До Державного бюджету України протягом січня-квітня 2017 року митницею перераховано штрафних санкцій за порушення митного законодавства на суму більше 92 тис. гривень.
 
 
Шановні громадяни! Перед придбанням автомобілів з іноземною реєстрацією зважте всі наслідки цієї покупки!
          Притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, а саме за порушення строків транзиту або тимчасового ввезення, не позбавляє особу обов’язку щодо вивезення транспортного засобу за межі митної території України.
            До того ж знаходження транспортних засобів на території України після спливу строків митних режимів транзиту або тимчасового ввезення насамперед свідчить про використання цих транспортних засобів в інших цілях, ніж ті, у зв’язку з якими було надано пільги щодо сплати митних платежів.
За таке порушення передбачено накладання адміністративного стягнення у розмірі 300% несплаченої суми митних платежів, які складаються з мита, акцизного податку та податку на додану вартість (ст. 485 Митного кодексу України).  
            Варто відзначити, що саме «дороге розмитнення» підштовхує громадян України до придбання автомобілів з іноземною реєстрацією. Шукаючи «легку здобич» громадяни можуть позбутися не тільки автомобіля, але й іншого майна, що буде реалізоване виконавчою службою для примусового стягнення накладеного штрафу.
            Донецька митниця ДФС спільно з правоохоронними органами постійно здійснює роботу в напрямку виявлення осіб, які використовують транспортні засоби в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано пільги щодо сплати митних платежів.
Так, з початку 2017 року, у зв’язку із притягненням винних осіб до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ст. 485 Митного кодексу України, стягнуто штрафних санкцій на загальну суму понад 2,7 млн гривень.
Обґрунтованість притягнення митницями осіб до адміністративної відповідальності за такі порушення неодноразово підтверджувалась постановами апеляційних адміністративних судів різних областей, а також Вищим адміністративним судом України.
 
Понад 223 мільйона гривень єдиного податку надійшло до місцевих бюджетів Донеччини
За підрахунками фахівців фіскальних органів Донеччини від платників, що знаходяться на спрощеній системі оподаткування, з початку 2017 року надійшло 223,6 млн грн, що на 46% перевищує надходження відповідного періоду минулого року.
На даний час у Донецькій області зареєстровано понад 53 тис. суб’єктів підприємницької діяльності, які застосовують спрощену систему оподаткування.
Найбільшу частку надходжень єдиного податку забезпечили фізичні особи – підприємці, сплативши понад 140 млн гривень. Порівняно з січнем – квітнем 2016 року сплата податку фізичними особами зросла на 46 млн гривень.
Від сільгосппідприємств – платників єдиного податку четвертої групи, які використовують земельні угіддя області, за підсумками чотирьох місяців надійшло понад 48 млн грн, що на 16 млн грн більше показників відповідного періоду минулого року.
Натомість юридичні особи третьої групи спрямували до місцевих бюджетів більш ніж 34 млн грн єдиного податку, що на 9 млн грн перевищує показники 2016 року.
Поступове та стабільне зростання надходжень до бюджетів – результат свідомого та сумлінного ставлення платників Донеччини до обов’язку сплачувати податки. Тим самим допомагаючи розвитку своєму регіону та країни в цілому.
 
Підприємці Донеччини сплатили понад 10,6 млн грн за ліцензування продажу алкоголю та тютюну
 Саме така сума надійшла від плати за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі до місцевих бюджетів Донецької області від платників регіону.
Станом на 01.05.2017 у Донецькій області діє 7,6 тис. ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Упродовж чотирьох місяців поточного року суб’єкти господарювання Донеччини отримали 2,8 тис. ліцензій, з них 1,6 тис. – на роздрібну торгівлю алкоголем та 1,2 тис. – на реалізацію тютюнових виробів.
За січень-квітень 2017 року за несвоєчасну сплату чергового платежу призупинено дію та анульовано 225 та 616 ліцензій відповідно. Крім того, за продаж алкоголю та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-річного віку, анульовано 4 ліцензії. До недобросовісних підприємців, які продавали алкоголь та тютюн неповнолітнім, застосовано фінансові санкції на загальну суму 34 тис. гривень.
 
За кримінальними провадженнями, відкритими  за матеріалами оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області,  з початку року надійшло до бюджету 5,7 млн. гривень
За січень – квітень 2017 року за матеріалами оперативного управління Головного управління ДФС у Донецькій області зареєстровано 28 кримінальних проваджень, з них 18 – за фактами ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, 5 – реалізації фальсифікованих підакцизних товарів, 1 – фінансування тероризму, 2 – фіктивного підприємництва, 2 – привласнення, розтрати майна шляхом зловживання службовим становищем. Також працівниками податкової міліції Донецької області за січень – квітень 2017 року припинено діяльність 1-го «конвертаційного центру», 2-х цехів підпільного виробництва лікеро-горілчаних виробів, 1-го підпільного виробництва тютюнових виробів та 1-го центру мінімізації митних платежів. До суду спрямовано 5 кримінальних проваджень з обвинувальним актом.
За кримінальними провадженнями стягнуто до бюджету 5,7 млн. гривень
 
 
 
 
    
 
free pokerfree poker


© 2011-2016 Нікольська районна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
http://volodrsovet.dn.ua обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@