Мангуська ОДПІ інформує:

 altМангуська ОДПІ інформує:  функціонування СМКОР; роз’яснення фізичним особам - платникам податків; податок на нерухомість; скасування печаток на документах
СМКОР
ЗУСТРІЧІ З ПИТАНЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ СМ КОР!
Головним управлінням ДФС у Донецькій області запроваджено проведення щотижневих зустрічей з платниками податків, на яких обговорюватимуться питання функціонування електронної системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ (СМ КОР).
Зустрічі проходитимуть щочетверга(в робочі дні) до 01 жовтня 2017 року:
Хто проводитиме зустріч
Для кого проводитиметься зустріч
Де проходитимуть зустрічі
Коли
Перший заступник начальника ГУ ДФС у Донецькій області
Долозіна Ірина Леонідівна
Для платників податків, що обслуговуються Маріупольською ОДПІ,
Волноваською ОДПІ
та Мангуською ОДПІ
м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької  дивізії, 114, другий поверх, зала засідань
(контактний телефон (097) 101-59-77)
щочетверга
з 10 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.
В.о. заступника начальника ГУ ДФС у Донецькій області Гринцов Олександр Васильович
Для платників податків, що обслуговуються Костянтинівською ОДПІ,
ДПІ у м. Дружківці,
та Бахмутською ОДПІ
м. Костянтинівка, пр-т Ломоносова, 125, перший поверх, громадська приймальня
(контактний телефон (06272) 61805)
щочетверга
з 10 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.
В.о. заступника начальника ГУ ДФС у Донецькій області Долгальов Віталій Юрійович
Для платників податків, що обслуговуються Слов’янською ОДПІ
та ДПІ у м. Краматорську
м. Слов’янськ, пл. Соборна, 3, кімната №121
(контактний телефон (06262) 23189)
щочетверга
з 10 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.
В.о. заступника начальника ГУ ДФС у Донецькій області Єльникова Алла Петрівна
Для платників податків, що обслуговуються Покровською ОДПІ,
Добропільською ОДПІ
та Мар’їнською ОДПІ
м. Покровськ, вул. Прокоф’єва, 113, кімната №1
(контактний телефон (06239) 22459, 21772)
щочетверга
з 10 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.
 «ГАРЯЧА» ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ «ФУНКЦІОНУВАННЯ СМ КОР»!
 Головним управлінням ДФС у Донецькій області запроваджено тимчасову (з 21 серпня 2017 року до 01 жовтня 2017 року) «гарячу» телефонну лінію «Функціонування СМ КОР» для надання консультацій та практичної допомоги платникам ПДВ у вирішенні питань, що виникають під час функціонування електронної системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ (СМ КОР).
Телефон «гарячої» телефонної одноканальної лінії – (097) 101-59-77.
Графік роботи «гарячої» телефонної лінії:
понеділок – четвер
з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.
перерва в роботі – з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хв.
п’ятниця
з 9 год. 00 хв. до 16 год. 00 хв.
перерва в роботі – з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хв.
 
в неробочі дні «гаряча» телефонна лінія не працює
Граничні строки реєстрації податкової накладної у разі зупинення її реєстрації
Згідно з пп. 201.16.4 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу та п. 19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких було зупинено, реєструються  у день настання однієї з таких подій:
прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування;
набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
Тобто податкова накладна/розрахунок коригування реєструються датою внесення платником податку їх до ЄРПН.
При цьому згідно з п. 120'.1 ст. 120' Податкового кодексу в разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації  до прийняття відповідного рішення про відновлення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування.
ОНОВЛЕНО КРИТЕРІЇ БЛОКУВАННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПН/РК
Мангуська ОДПІ нагадує, що п.74.2 ст.74 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2577-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) з квітня 2017 року запроваджено систему автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН (далі – СМКОР), яка з 01.07.2017 працює у повноцінному режимі.
В Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) здійснюється проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування (далі – ПН/РК) критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких ПН/РК в ЄРПН (далі – Моніторинг).
СМКОР побудовано з використанням критеріїв, визначених та затверджених наказом Міністерства фінансів України (далі – Мінфін) від 13.06.2017 №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №753/30621 (далі – Наказ №567).
СМКОР здійснюється Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) на підставі аналізу даних звітних показників платника податку, наявної податкової інформації, а також інформації, поданої платником податку за формою згідно з додатком до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Критерії оцінки), яка відображає специфіку господарської діяльності платника податку окремо по кожному виду економічної діяльності (Таблиця даних платника податку), якщо комісією ДФС прийнято рішення про врахування такої інформації.
У разі, якщо за результатами Моніторингу встановлено, що ПН/РК відповідає умовам, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки, реєстрація такої ПН/РК зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 ПКУ.
Звертаємо увагу, що наказом Мінфіну від 21.07.17 №654, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.08.2017 за №966/30834 (далі – Наказ №654), внесено зміни до Критеріїв оцінки.
Таким чином, з урахуванням змін, внесених Наказом №654, Моніторинг ПН/РК здійснюється ДФС за такими критеріями (п.6 Критеріїв оцінки):
1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у ПН/РК, яка подана на реєстрацію в ЄРПН, у 1,5 рази більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01.01.2017 в отриманих ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у ПН/РК, зареєстрованих з 01.01.2017 в ЄРПН, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної у ПН, яка подана на реєстрацію в ЄРПН, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);
2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб’єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 п.215.3 ст.215 ПКУ, стосовно товарів, які зазначені платником податку у ПН, поданій на реєстрацію в ЄРПН.
У разі, якщо за результатами Моніторингу визначено, що ПН/РК відповідає вимогам підпункту 1) цього пункту та сума податку на додану вартість (далі – ПДВ), зазначена в ПН, зареєстрованих платником податку в ЄРПН у звітному (податковому) періоді з урахуванням ПН/РК, поданої на реєстрацію в ЄРПН, які відповідають вимогам підпункту 1) цього пункту, більша за середньомісячну суму сплачених за останні 12 місяців єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, реєстрація такої ПН/РК зупиняється відповідно до вимог п.201.16 ст.201 ПКУ.
У разі, якщо за результатами Моніторингу визначено, що ПН/РК відповідає одній з умов, зазначених у підпункті 2) цього пункту, – реєстрація такої ПН/РК зупиняється відповідно до вимог п.201.16 ст.201 ПКУ.
Витяг платникам єдиного податку
Згідно з п.299.9 ст.299 Податкового кодексу України  зареєстрований платник єдиного податку має право безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку (далі – витяг).
Для отримання витягу платникам єдиного податку необхідно подати до державної податкової інспекції за місцем реєстрації заяву про отримання витягу у довільній формі.
Слід зазначити, що строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження заяви.
ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ
Мангуська ОДПІ нагадує фізичним особам, які мають у власності нерухомість, про необхідність сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Власники квартир, загальна площа яких перевищує 60 кв. метрів та власники житлових будинків, загальна площа яких перевищує 120 кв. метрів, повинні сплатити податок на нерухоме майно протягом 60 днів з дня отримання повідомлення-рішення.
Слід зазначити, що за порушення термінів сплати податку до платників буде застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі від 10 до 20 відс. своєчасно несплаченої суми податку.
Фахівці звертають увагу платників, у разі неотримання податкових повідомлень-рішень на сплату податку, або встановлення розбіжностей у наявній інформації про об’єкт нерухомості, громадянам необхідно звернутися з документами на нерухомість до державної податкової інспекції, за місцем реєстрації.
Заробітна плата в «конвертах»
Мангушські податківці нагадують платникам податків, роботодавцям, що з початку року мінімальна заробітна плата в Україні встановлена на рівні 3200 гривень. При цьому, роботодавець має право встановити свій розмір оплати праці, але він не може бути нижче рівня, встановленого державою. А мінімальна заробітна плата встановлюється для оплати праці найменшої складності або кваліфікації.
Крім того, мінімальна заробітна плата - показник необхідний для розрахунку мінімального рівня більшості соціальних гарантій та застосовується для всіх працівників незалежно від організаційно-правових форм підприємств.
ЗМІНИ ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ - ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ
11.08.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.06.2017 №591 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу та Порядку ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18.07.2017 за №871/30739 (далі – Наказ №591).
Наказом №591 затверджено форму Книги обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу та Порядок ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу.
Порядок поширюється на фізичних осіб - платників податків, які отримують доходи та відповідно до розділу IV Податкового кодексу України зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи та/або мають право на таке подання з метою повернення надміру сплачених податків, у тому числі при застосуванні права на податкову знижку, крім осіб, які перебувають на податковому обліку як самозайняті особи.
Крім того, Наказом №591 визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 №794 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу та Порядку.
Набрав чинності Закон України про скасування печаток на документах
Гадяцька  ОДПІ  звертає увагу платників податків, що 19 липня набрав чинності Закон України від 23 березня 2017 року № 1982 VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями», що скасовує обов'язкове використання печаток на документах.
Зокрема, Законом № 1982 VIII внесено такі зміни:
в Господарському кодексі прописується, що печатка не може бути обов'язковим реквізитом документа, який подається від імені суб'єкта господарювання органу державної влади;
державним органам забороняється вимагати наявність печатки на документах;
виключено з ряду нормативних актів згадки про обов'язкове використання печатки. Тепер документи вважаються достовірними за умови підпису уповноваженої на це особи;
вводиться адміністративна відповідальність за вимагання проставлення печатки на документі. Така дія передбачає штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 гривень).
СКОРИСТАЙСЯ ПРАВОМ НА ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ ДО КІНЦЯ П.Р.
До кінця року триває кампанія «Декларування доходів громадян - 2017». Мангушські податківці закликають скористатись правом на податкову знижку.
В ЦОПах створено належні умови для громадян, які звернулись з метою декларування доходів. На інформаційних стендах розміщено перелік документів, необхідних для отримання податкової знижки, зразки заповнення декларації про майновий стан та доходи, роз’яснення практичних питань, які виникають у громадян під час декларування.
Для забезпечення обізнаності широкого кола громадян щодо необхідності декларування доходів, інформація з деклараційної тематики розповсюджується через засоби масової інформації, зокрема, телебачення, радіо та друковані видання.
Затверджено форму довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи та Порядок її оформлення і видачі
Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №568, який набрав чинності 28.07.2017 року,  затверджено форму довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов'язань) та Порядок оформлення і видачі цієї довідки.
Довідка видається безоплатно у паперовій та/або електронній формах на підставі заяви платника податків про видачу Довідки та податкової декларації про майновий стан і доходи.
Заява та податкова декларація подаються платником податків (уповноваженим представником) до контролюючого органу за місцем податкового обліку.
Заяву про видачу довідки за вибором платника податку може бути подано засобами електронного зв'язку в електронній формі із застосуванням електронного цифрового підпису.
Довідка видається органом фіскальної служби за місцем податкового обліку:
- платникам податків, які звернулися відповідно до п.179.12 ст.179 ПКУ, – протягом 10 календарних днів з дати отримання заяви;
- платникам податку - резидентам, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання та які звернулися відповідно до п.179.3 ст.179 ПКУ, – протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації та сплати належної суми податку.
Податковою міліцією Донеччини вилучено партію лікеро-горілчаних напоїв на суму понад 580 тис. гривень
 
Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів в рамках операції «Акциз-2017»  щодо протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів, збільшенню надходжень акцизного податку. 
Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Донецькій області в рамках проведення операції «Акциз-2017» встановлено, що на території області ведеться підприємницька діяльність щодо збуту  горілчаних напоїв без відповідних дозвільних документів. Інформація знайшла своє підтвердження. Так, троє мешканців м. Бахмут та м. Маріуполь здійснювали реалізацію алкоголю в трьох торгівельних об’єктах на території  цих міст без державної реєстрації підприємцями та відповідної ліцензії.
За результатами проведених заходів вилучено 9,1 тис. пляшок (майже 4,2 тис. літрів) алкогольних напоїв загальною орієнтовною вартістю понад 580 тис. грн  та складено протоколи за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративне правопорушення (порушення порядку провадження господарської діяльності).
 
Донеччина: понад 4,2 млн громадян зареєстровано в Державному реєстрі
 
Головне управління ДФС у Донецькій області інформує, що за даними Державної фіскальної служби України станом на 01.08.2017 року у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків (далі - Державний реєстр) зареєстровано 4 244 238 громадян Донецької області, що є найбільшим показником по Україні.
Протягом січня-липня 2017 року органами податкової служби Донецької області у Державному реєстрі прийнято до обліку 13 786 громадян, що на 6,7 % менше відповідного періоду 2016 року. В окремому Державному реєстрі – 9171 громадян, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган.
Протягом семи місяців поточного року до Державного реєстру внесені дані про 392 іноземних громадян, що на 5,8% більше відповідного періоду 2016 року.
 
Митники Донеччини  виявили порушення митних правил на 7,7 млн. гривень
 
Протягом січня-липня 2017 року працівниками Управління протидії митним правопорушенням Донецької митниці ДФС виявлено та задокументовано 60 порушень митних правил на загальну суму майже 7,7 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість виявлених правопорушень зросла у півтора рази,  а вартість предметів правопорушень, за попередньою оцінкою, - більше ніж у 240 разів.
Крім цього, митниками Донеччини з початку року до відповідних слідчих органів Донецької та Харківської областей направлено 3 повідомлення про протиправні дії, що містять ознаки кримінальних правопорушень. Як повідомлялось раніше, у лютому поточного року митниками спільно з представниками Донецького прикордонного загону Держприкордонслужби України припинено спробу контрабанди наркотиків (канабісу).  Особу, що намагалася скоїти злочин, у травні цього року рішенням Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області визнано винною,  призначено покарання у вигляді штрафу  на суму більше 30 тис. гривень.
 
У  фіскальній службі Донеччини триває робота з запобігання та протидії корупції
 
За січень-липень 2017 року співробітниками управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Донецькій області (УВБ) проведено 19 службових перевірок, 2 службових розслідування та 2 тематичні перевірки відносно працівників територіальних органів ГУ ДФС у Донецькій області.
За поточний період за матеріалами УВБ правоохоронними органами стосовно співробітників фіскальної служби складено 2 адміністративних протоколи про скоєння корупційного правопорушення.
Працівниками Національної поліції України за матеріалами УВБ  складено 2 протоколи про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, за неповідомлення  про наявний реальний конфлікт інтересів та за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів (відповідальність передбачена ч.1, ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
 
На Донеччині до місцевих бюджетів направлено понад 5,2 мільярда гривень
Саме таку суму податкових надходжень отримали місцеві громади регіону за сім місяців 2017 року, що на 908 млн грн або на 21% більше, ніж у відповідному періоді минулого року.
З початку року спостерігається суттевє зростання середньомісячного показника надходжень до місцевих бюджетів Донецької області. Так, у порівнянні з минулим роком щомісячні надходження до місцевої казни збільшились на 21% або на 130 млн грн та на даний час становлять 742 млн гривень. Таке збільшення надходжень є результатом плідної співпраці працівників територіальних органів фіскальної служби Донеччини з місцевими громадами, платниками податків та органами місцевого самоврядування.
Як завжди, лідируючі позиції у формуванні бюджетів належать податку на доходи фізичних осіб – 68% від загального збору. За сім місяців поточного року надійшло 3,5 млрд грн зазначеного податку.
Друга сходинка у наповненні місцевих бюджетів області належить землекористувачам області, які за сім місяців цього року перерахували до бюджету більш ніж 483 млн грн, або 9% від загального збору.
Третє місце в наповненні місцевої казни залишає за собою екологічний податок. Цьогоріч вже надійшло понад 483 млн грн, що складає 9% від загального збору.
З початку поточного року Донецька митниця спрямувала до бюджету понад 3 млрд гривень
За сім місяців поточного року митниками Донеччини до Державного бюджету України спрямовано понад 3 млрд гривень. Слід зазначити, що зростання митних надходжень у порівнянні з торічними показниками складає 63,5%, або 1,2 млрд гривень. Найбільша сума перерахувань до держбюджету у помісячному розрізі зафіксована у липні цього року та склала 690 млн грн, що у 2 рази більше, ніж за відповідний період минулого року.
Середньомісячний показник перерахованих Донецькою митницею ДФС у скарбницю держави митних платежів за січень-липень 2017 року становить 442,7 млн грн, що в 1,6 разів перевищує минулорічні надходження.
Протягом січня-липня 2017 року Донецька митниця ДФС проводила митне оформлення товарів, які імпортувались з 65 країн світу. Специфіка функціонування підприємств Донецького регіону визначає і бюджетоформуючі товари, які імпортують для власних виробничих потреб найбільші підприємства - виробники області. За підсумками роботи семи місяців 2017 року основним бюджетоформуючим товаром залишається кам’яне вугілля – 47% від загальних перерахувань у держбюджет, або 1 455,8 млн гривень.
Зовнішньоторговельний  обіг Донецької митниці ДФС досяг 2 млрд 554 млн доларів
Донецькою митницею ДФС протягом січня-липня 2017 року оформлено 28602 митних декларації всіх типів. З них 69%  - на вивезення товарів, 12% – на ввезення, 14%  - оформлені в інших митних режимах. Позитивна динаміка зростання кількості  митних оформлень спостерігається вже протягом року. Так у порівнянні з січнем-липнем 2016 року збільшення у експортному напрямку складає 8%, імпортному – 12%, на 14% зросли оформлення інших видів декларацій. Щомісячна кількість оформлень поступово збільшується з 3,5 тис. митних декларацій у січні до 4,95 тис. у липні. 
Станом на 31.07.2017 у митниці здійснили оформлення 546 осіб. Серед них 45%  - традиційні для Донецького регіону експортери, 39% - імпортери, 16% - ті, хто здійснював як експортні, так і імпортні операції. Загалом активність суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності у 2017 році зросла на 20%. Найбільший приріст забезпечено учасниками ЗЕД у імпортному напрямку. 
 
free pokerfree poker


© 2011-2016 Нікольська районна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
http://volodrsovet.dn.ua обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@