Безоплатна правова допомога

altВ Нікольському бюро правової допомоги вже понад 1100 громадян отримали первинну та вторинну правову допомогу
 
Правова допомога — це професійна діяльність юристів, спрямована на сприяння громадянам у вирішенні питань, пов'язаних із реалізацією норм права, що виявляється у наданні правових послуг.
З часу функціонування Нікольського бюро правової допомоги Маріупольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, для отримання юридичної консультації звернулось понад 1100 осіб.
Здебільшого громадяни консультувалися з питань, житлового, спадкового законодавства, земельного та цивільного (встановлення факту смерті та народження, які відбулися на непідконтрольній території) законодавства, соціального забезпечення тощо.
Для реалізації права на безоплатну правову допомогу особи з обмеженими фізичними можливостями можуть звертатися до відділу «Нікольське бюро правової допомоги» за телефоном (06246) 2-03-54, за необхідності, фахівці бюро здійснять виїзний прийом до такої особи, оскільки забезпечення доступу громадян з обмеженими фізичними можливостями та жителів віддалених сіл до безоплатної правової допомоги є  одним із завдань  бюро правової допомоги.
Варто вказати, що основними  завданнями бюро є:
-         правопросвітництво у територіальних громадах;
-         надання безоплатної первинної правової допомоги;
-         забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги (допомоги при складанні процесуальних документів);
 - складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
-         забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції.
 
За час роботи бюро в законодавстві відбулися деякі зміни стосовно розширення кола осіб, які мають право на безоплатну правову допомогу та змін, які стосуються порядку стягнення аліментів на дитину.
 У зв’язку з прийняттям нового Закону України «Про Вищу раду правосуддя» було внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», які  регламентують розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.
Так згідно ст.14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» право на безоплатну вторинну правову допомогу мають такі категорії осіб: 1. особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб; 2. діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів; 3.  внутрішньо переміщені особи; 4.  громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб; 5.   особи, до яких застосовано адміністративне затримання; 6.  особи, до яких застосовано адміністративний арешт; 6.  особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими; 7.   особи, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою; 8.  особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі; 9.  особи, на яких поширюється дія Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, з моменту подання особою заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, до прийняття остаточного рішення за заявою, а також іноземці та особи без громадянства, затримані з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення, з моменту затримання; 10. ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань; 11.  особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до моменту прийняття рішення про надання такого статусу; 12 особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи протягом розгляду справи в суді; 13. особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку протягом розгляду справи в суді; 14. особи, реабілітовані відповідно до законодавства України стосовно питань, пов'язаних з реабілітацією.
Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості: особа матиме право на безоплатну вторинну правову допомогу, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів; враховуватиметься середньомісячний сукупний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний дохід сім’ї, як це було дотепер.
В липні 2017 року були внесені зміни до сімейного законодавства стосовно зміни порядку та розміру стягнення аліментів на неповнолітніх дітей: в порядку наказного провадження та в розмірі не менш 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. Відтепер до суду можна звертатися не лише в позовному проваджені, тобто складання позову, але і в наказному - заява про видачу судового наказу про стягнення аліментів на дитину (в частці від заробітку (доходу) платника аліментів і відсотковому відношені – 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку).
Згідно плану заходів Нікольське бюро правової допомоги щомісяця проводить спільні консультування з представника Головного територіального управління юстиції у Донецькій області. За час проведення консультувань на прийом звернулося понад 40 громадян з питань примусового стягнення аліментів, внесення змін до актових записів, підтвердження грецького походження, примусового стягнення  боргів з боржника, отримання свідоцтва про право на спадщину тощо та було прийнято 2 письмових звернення щодо встановлення факту смерті, яка відбулася на непідконтрольній території.
Працівниками Нікольського бюро правової допомоги було здійснено виїзні консультації до Малоянісольської, Темрюкської (Старченківської) та Боївської сільських рад щодо консультування населення та налагодження функціонування дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги. За роз’ясненнями звернулося понад 20 громадян з питань спадкового, земельного, сімейного законодавства. У нас в планах відвідати й інші сільські ради Нікольського району Донецької області.
За роз’ясненнями та отриманням безоплатної правової допомоги можна звертатися до Нікольського бюро правової допомоги за адресою: смт. Нікольське, вул. Свободи (раніше Леніна), б. 87 (будівля Нікольської РДА), 1 поверх, каб. 12, т/ф (06246) 2-03-54. Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів, цілодобово). Режим роботи: пн.-чт. з 9.00 до 18.00 години, пт. з 9.00 до 17.00 години без перерви, сб.-нд. - вихідний, а також можна звертатись або направляти свої звернення на електронну адресу: Nikolske@legalaid.dn.ua. 
 
Нікольське бюро правової допомоги Маріупольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги 
 
free pokerfree poker


© 2011-2016 Нікольська районна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
http://volodrsovet.dn.ua обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@