МАНГУСЬКА ОДПІ ГУ ДФС У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ...

altМангуська ОДПІ інформує: платникам єдиного податку; податкова знижка; СМ КОР; наповнення бюджетів
ПІДСТАВОЮ ДЛЯ АНУЛЮВАННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПЛАТНИКА ЄДИНОГО ПОДАТКУЄ ПОДАТКОВИЙ БОРГ
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг – сума узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.
Погашення податкового боргу – зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом.
Згідно з п.п. 8 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів.
Крім того, у разі наявності у платника єдиного податку податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів реєстрація платником єдиного податку може бути анульована за рішенням контролюючого органу (п.п. 3 п. 299.10 ст. 299 ПКУ).
У разі несплати боргу протягом зазначеного строку контролюючий орган анулює реєстрацію платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку в останній день календарного місяця, в якому закінчився граничний строк погашення податкового боргу.
 
ПОДАТКОВА ЗНИЖКА ПРИ СПЛАТІ ЗА НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ
Мангуська ОДПІ інформує платників податків, що право на податкову знижку на навчання мають громадяни, які у 2016 році отримували дохід у вигляді заробітної плати та сплачували за навчання закладам освіти.
Слід зазначити, що податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.
Відповідно до ст.166 Податкового кодексу України платники податків можуть скористатися правом на податкову знижку на навчання за наслідками звітного 2016 року до кінця 2017 року, подавши до податкової інспекції за своєю податковою адресою декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2016 році, та копії відповідних платіжних та розрахункових документів (квитанції, чеки тощо).
Відтак, на підставі підтверджуючих документів визначається сума витрат, яку дозволяється включити до податкової знижки, що не повинна перевищувати за 2016 рік для студентів, які навчалися на заочній, вечірній, дистанційній формі навчання (12 міс.), – 23 160 грн. (1930 грн. х 12 міс.), для студентів, які навчалися на денній форм навчання (10 міс.) - 19 300 грн. (1930 грн. х 10 міс.).
Сума ПДФО, яка має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену у податковій декларації про майновий стан і доходи, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.
         Податківці звертають увагу платників податків, що право на податкову знижку мають лише платники податків, які отримують заробітну плату. Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
 
Функціонує «гаряча» телефонна лінія з питань роботи СМ КОР
 
Головним управлінням ДФС у Донецькій області запроваджено «гарячу» телефонну лінію «Функціонування СМ КОР» для надання консультацій та практичної допомоги платникам ПДВ у вирішенні питань, що виникають під час функціонування електронної системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ (СМ КОР).
Телефон «гарячої» телефонної одноканальної лінії – (097) 101-59-77.
Графік роботи «гарячої» телефонної лінії:
понеділок – четвер
з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.
перерва в роботі – з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хв.
п’ятниця
з 9 год. 00 хв. до 16 год. 00 хв.
перерва в роботі – з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хв.
 
в неробочі дні «гаряча» телефонна лінія не працює
 
ЗУСТРІЧІ З ПИТАНЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ СМ КОР!
Головним управлінням ДФС у Донецькій області запроваджено проведення щотижневих зустрічей з платниками податків, на яких обговорюватимуться питання функціонування електронної системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ (СМ КОР).
Зустрічі проходитимуть щочетверга(в робочі дні):
Хто проводитиме зустріч
Для кого проводитиметься зустріч
Де проходитимуть зустрічі
Коли
Перший заступник начальника ГУ ДФС у Донецькій області
Долозіна Ірина Леонідівна
Для платників податків, що обслуговуються Маріупольською ОДПІ,
Волноваською ОДПІ
та Мангуською ОДПІ
м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької  дивізії, 114, другий поверх, зала засідань
(контактний телефон (097) 101-59-77)
щочетверга
з 10 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.
 
 
Зустріч за участі представників малого бізнесу
Нещодавно в Мангуській ОДПІ відбулась чергова зустріч за участі представників малого бізнесу, під час якої обговорено актуальні питання щодо новацій податкового законодавства; електронних сервісів ДФС для платників. Також обговорювали актуальні питання щодо податку на доходи фізичних осіб наповнення дохідної частини бюджету та легалізації заробітної плати.
Під час зустрічі обговорювалися питання своєчасної сплати податків, погашення заборгованості, легалізації заробітної плати, а також проблемні питання, які виникають у платників під час застосування новацій податкового законодавства. Учасники отримали інформацію щодо можливості самостійного використання Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР), який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС та оперативно й у зручній формі отримувати актуальну інформацію щодо змін у податковому, митному та іншому законодавстві, термінів подання звітності та сплати податків (зборів), ставок загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного внеску та оподаткування товарів в залежності від обраного режиму та ін. Присутні мали змогу отримати роз’яснення та відповіді на свої питання в атмосфері жвавого діалогу.
Начальник Мангуської ОДПІ Олексій Чубаров висловив подяку учасникам зустрічі.
 
Черговий сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія» на тему «Отримання права на податкову знижку»
 
02.10.2017 в Мангуській ОДПІ відбувся черговий сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія» на тему «Отримання права на податкову знижку». На запитання платників податків відповідав начальник інспекції  О.Д.Чубаров
Телефонувавших цього дня цікавили відповіді на такі питання:
Чи має право на податкову знижку один з батьків, що сплачує кошти за навчання дитини, якій більше 23 років та яка не працює, якщо в квитанціях зазначені дані дитини?
Згідно зі п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення. Якщо дитині, що навчається і не працює, у звітному році, за який один з батьків реалізовує право на податкову знижку, виповнюється 24 роки, то право на податкову знижку за такий рік у батьків не втрачається.
Чи має право скористатися податковою знижкою за іпотечним кредитуванням один із членів подружжя за вибором, коли об’єкт іпотеки знаходиться у спільній власності?
Згідно з пп.166.3.1 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ, частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст.175 ПКУ.
Право включити до складу податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом має той член подружжя, який є позичальником такого кредиту.
 
З доходів мешканців Донецької області вже сплачено на  1,1 мільярд гривень більше, ніж торік
Головним управлінням ДФС у Донецькій області неодноразово зазначалось, що податок на доходи фізичних осіб – лідер у наповненні як державного бюджету країни, так і місцевих бюджетів регіону. На даний час 52% загальних надходжень зведеного бюджету країни забезпечує податок на доходи фізичних осіб.
За період січень-серпень 2017 року до зведеного бюджету країни від платників Донецької області надійшло 5,4 млрд грн податку на доходи фізичних осіб, що на 1,1 млрд грн, або на 25%, перевищує минулорічні надходження.
Чверть сплаченого податку, а саме понад 1,3 млрд гривень, спрямовано до державного бюджету країни. Решту коштів, а саме  4 млрд гривень, спрямовано до місцевих бюджетів регіону.
Про своєчасну сплату єдиного внеску йшлось під час брифінгу в ГУ ДФС у Донецькій області
 
Своєчасній сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування був присвячений брифінг для ЗМІ за участі заступника начальника Головного управління ДФС у Донецькій області Марини Погосян.
Відкриваючи зустріч, Марина Лаврентіївна повідомила, що у Донецькій області понад 18,5 тис. страхувальників мають найманих працівників та щомісяця звітують та сплачують єдиний внесок, з них 9,7 тис. юридичних осіб та 8,8 тис. фізичних осіб – підприємців. «Користуючись нагодою, хочу подякувати всім сумлінним роботодавцям Донеччини, які своєчасно та в повному обсязі виконують свій обов’язок зі сплати єдиного внеску. Саме ними за дев’ять місяців 2017 року сплачено понад 4,5 млрд гривень єдиного внеску, що на 1 млрд гривень перевищує надходження відповідного періоду минулого року», – зазначила Марина Погосян.
Разом з цим, Марина Погосян зазначила, що вкрай важливим питанням залишається наявність заборгованості з єдиного соціального внеску, яка на 01.09.2017 становила 2,9 млрд гривень. Під час проведення заходу заступник начальника фіскальної служби області поінформувала про заходи, що вживаються для стягнення та скорочення заборгованості з єдиного соціального внеску, та їх результати. Нагадала, що чинним законодавством передбачені штрафні санкції у розмірі 20 % на суми недоїмки з єдиного внеску та пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати внеску за кожен день прострочення сплати, а також відповідна адміністративна відповідальність.
 
Податковою міліцією Донеччини ліквідовано підпільний цех у м.  Маріуполь з виготовлення сурогатного алкоголю
Співробітниками слідчого управління фінансових розслідувань, оперативного управління та управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області («Фантом») спільно з працівниками Прокуратури Донецької області в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за ч.2 ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне  виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), припинено злочинну діяльність з незаконного виробництва фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів на потужностях підпільного цеху. В подальшому виготовлений фальсифікат реалізовувався через торгівельну мережу м. Маріуполь.
За результатами проведених на місцях виготовлення, зберігання та реалізації фальсифікату обшуків співробітниками податкової міліції було вилучено лікеро-горілчаних виробів на загальну суму понад 288 тис. грн., з них:
-1122 літри спирту етилового;
-65 літрів купажу.
 
Донеччина: врожай податків від аграріїв регіону перевищує 78 мільйонів гривень
 
За вісім місяців 2017 року місцеві бюджети Донецької області отримали від платників четвертої групи спрощеної системи оподаткування 78,3 млн грн єдиного податку. Надходження від сільгоспвиробників перевищили минулорічні на 14,8 млн гривень. Зокрема, за останній місяць літа підприємці-аграрії сплатили майже 10 млн гривень.
Нагадуємо, що до  четвертої групи платників єдиного податку належать аграрії - сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.
Ставка податку залежить від категорії земель (або водного фонду) та їх розташування (рілля, сіножаті і пасовища, багаторічні насадження, сільгоспугіддя, що перебувають в умовах закритого ґрунту тощо). Їх розмір розраховується у відсотках від бази оподаткування, тобто, від площі земельних ділянок.
Звертаємо увагу, що у 2017 році  діють наступні ставки єдиного податку:
 
Види земельних ділянок
Ставки єдиного податку (y % вiд нормативної грошової оцінки)
загальні
у гірських зонах тa на поліських територіях
на закритому ґрунті
Рілля, сіножаті,  пасовища
0,95 (у 2016 році - 0,81; y 2015 році - 0,45)
0,57 (у 2016 році -0,49; 2015 рік  - 0,27)
6,33 (2016 рік - 5,4; 2015 рік - 3,0)
Багаторічні насадженя
0,57 (у 2016 році - 0,49; 2015 рік - 0,27)
0,19 (у 2016 році - 0,16; 2015 рік - 0,09)
 
Землі водного фонду
2,43 (2015 рік - 1,35)
 
 
 
Бізнес Донеччини за дев’ять місяців збільшив сплату податків на 22%
 
За січень-вересень 2017 року платники Донецької області забезпечили надходження до зведеного бюджету країни у розмірі 11,7 млрд грн, що на 2,5 млрд грн, або на 22% перевищує аналогічні показники 2016 року. Зростання податкових перерахувань зафіксовано майже за усіма податками та зборами.
Так, за три квартали поточного року надходження самого значимого у наповненні зведеного бюджету країни податку з доходів фізичних осіб склали 6,1 млрд гривень. Таким чином по відношенню до показників минулого року перерахування до бюджету країни з доходів громадян збільшились на 13% або на 800 млн гривень.
 
На забезпечення соціальних гарантій від роботодавців Донеччини надійшло 4,5 млрд грн єдиного внеску
 
З початку року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 4 мільярда 566 мільйонів гривень. Порівняно з минулорічними показниками надходження єдиного внеску зросли майже на чверть, або на  1,1 млрд гривень.
Єдиний внесок є джерелом наповнення фондів соціального страхування, з яких здійснюються виплати пенсій, забезпечуються соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків на виробництві чи професійних захворювань. 
 
За забруднення довкілля підприємства Донецької області компенсували понад 700 мільйонів гривень
 
За три квартали 2017 року підприємства Донецької області на оздоровлення навколишнього середовища перерахували 706 млн гривень екологічного податку. Слід зазначити, що на даний час у Донецькому регіоні працює понад 1900 забруднюючих довкілля підприємств.
 
Донеччина: власники елітних авто сплатили більше 2,6 млн грн транспортного податку
 
За січень-вересень поточного року до місцевих бюджетів Донеччини надійшло 2,66 млн грн транспортного податку. При цьому, фізичними особами сплачено понад 1,6 млн грн, або 60%,  відповідно юридичними особами – понад 1 млн  грн, або 40%.
Нагадаємо, що ставка податку складає 25000 гривень на рік. Оподатковуються легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати.
Юридичні особи - платники транспортного податку  самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію. Сплата здійснюється авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
За місцем реєстрації фізичної особи – платника транспортного податку органи фіскальної служби надсилають податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити, сплачується податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Враховуючи, що транспортний податок  є одним із джерел наповнення місцевих бюджетів, і те, що він повністю залишається у розпорядженні територіальних громад, фіскальною службою області та органами  місцевого самоврядування приділяється особлива увага проведенню роз`яснювальної роботи серед фізичних осіб – платників транспортного податку щодо своєчасного і у повному обсязі розрахунку з бюджетом.
 
    
 
free pokerfree poker


© 2011-2016 Нікольська районна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
http://volodrsovet.dn.ua обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@