Засідання творчої групи вчителів початкових класів

    alt  STEM-освіта – це низка чи послідовність курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять.
      STEM (S - science, T - technology – Е-engineering – М-mathematics). Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент + інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін.
Наприклад, за кордоном музикантів навчають не тільки музикувати, але і використовувати комп'ютерні програми для створення музичних творів.
     Чому STEM-освіта так актуальна? Стрімка еволюція технологій веде до того, що незабаром найбільш популярними та перспективними на планеті фахівцями стануть програмісти, IT-фахівці, інженери, професіонали в галузі високих технологій і т.д. У віддаленому майбутньому з'являться професії, про які зараз навіть уявити важко, всі вони будуть пов'язані з технологією і високо технологічним виробництвом на стику з природничими науками. Особливо будуть затребувані фахівці біо- та нано-технологій.
Постає питання - як підготувати таких фахівців? Навчання - це не просто передача знань від учителя до учнів, це спосіб розширення свідомості і зміни реальності.
    У STEM-освіті активно розвивається креативний напрямок, що включає творчі та художні дисципліни (промисловий дизайн, архітектура та індустріальна естетика і т.д.). Тому що майбутнє, засноване виключно на науці, навряд чи когось порадує. Але майбутнє, яке втілює синтез науки і мистецтва, хвилює нас вже зараз. Саме тому вже сьогодні потрібно думати, як виховати кращих представників майбутнього.
    19 жовтня 2017 року, відповідно до графіка колективних та групових форм методичної роботи з педагогічними кадрами на І семестр 2017-2018 навчального року ,  в залі засідань відділу освіти Нікольської райдержадміністрації відбулося засідання творчої групи вчителів початкових класів  з теми «Підвищення ефективності навчально-виховного процесу шляхом впровадження STEM, STEAM,  STREAM  проектів»
 На засіданні розглядались наступні питання :
Визначення конкретних завдань членами групи, пріоритетних напрямків роботи над проблемою.
Проведення анкетування членів творчої групи з метою обізнаності та  зацікавленості даною проблемою
Ознайомлення  з акронімами  STEM, STEAM,  STREAM  проектів.
Алгоритм підготовки до інтегрованого уроку шляхом впровадження STEM, STEAM,  STREAM  проектів.
Під час засідання керівником творчої групи Тереховою Світланою Анатоліївною  (КЗ «Новокраснівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Нікольської районної ради Донецької області») було проведено знайомство у формі гри «Фруктове дерево», анкетування учасників творчої групи, роздано пам’ятки  з акронімами від STREAM- навчання дошкільників до STEM- освіти, проведено хвилинку відпочинку «Подарунок жестом» та вправу «Бінго».
alt
 
 
free pokerfree poker


© 2011-2016 Нікольська районна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
http://volodrsovet.dn.ua обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@