Відбулась зустріч з фольклористом Катериною Капра.

 alt alt

В рамках проекту #МузейвідкритонаремонтII у краєзнавчому музеї Нікольського району відбулась зустріч з фольклористом Катериною Капра. Вона ознайомила присутніх з авторським проектом Віри Ібрямової-Сиворакши «Я живу в селі», який спрямований на вивчення культури та традицій українського села.
«Цей проект про село і для села. Своєю ініціативою я хочу поставити важливе питання про усвідомлення власних традицій та їх переосмислення в сучасному житті. Запорукою цього буде спроба зрозуміти світобачення «того» покоління і перейняти його» - так позначила ідею ініціативи сама Віра Ібрямова-Сиворакша, яка мала з нашою аудиторією скайп-зв’язок.
Ідея проекту, якою поділилися гості із Києва, не така вже й нова, але нагадала всім присутнім, що треба більше цінувати людей села – колиски нації, щирих, працьовитих, що не втратили багатовіковий зв’язок з витоками народу. Наш обов’язок увібрати в себе від людей, які можуть надати нам інформацію, такі фундаментальні поняття, як традиція, культура, фольклор. Дещо в цьому напрямку вже ведеться у музеї. Це теми «Традиції та життєдіяльність етносу» (етнічний склад населення Надазов’я, його особливості, динаміка та територіальні відмінності); «Топоніміка як джерело вивчення рідного краю» тощо.
Чому б у нас в районі не започаткувати таку ініціативу більш ширше? Всі ми родом із села. Чи не маємо ми своєї чудової багатонаціональної культури, чи наші селяни не заслуговують поваги та шани? Така ініціатива важлива і заслуговує на увагу та переосмислення. Тож ми  чекаємо від селян історій про родовід, цікаві випадки із життя, легенди, історію про будівлі села, місцезнаходження об’єктів, які зникли (села, наприклад), біографії звичайних людей тощо.
 
free pokerfree poker


© 2011-2016 Нікольська районна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
http://volodrsovet.dn.ua обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@