Мангуська ОДПІ інформує:

alt Вартість платних послуг з лікування можна компенсувати
До переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки відповідно до п.п. 166.3.4 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ включається сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів), а також сума коштів, сплачених платником податку, визнаного в установленому порядку інвалідом, на користь протезно-ортопедичних підприємств, реабілітаційних установ для компенсації вартості платних послуг з реабілітації, технічних та інших засобів реабілітації, наданих такому платнику податку або його дитині-інваліду у розмірах, що не перекриваються виплатами з фондів загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування, крім:
     а) косметичного лікування або косметичної хірургії, включаючи косметичне протезування, не пов'язаних з медичними показаннями, водолікування та геліотерапії, не пов'язаних з лікуванням хронічних захворювань;
     б) протезування зубів з використанням дорогоцінних металів, порцеляни та гальванопластики;
     в) абортів (крім абортів, які проводяться за медичними показаннями або коли вагітність стала наслідком зґвалтування);
     г) операцій із зміни статі;
     ґ) лікування венеричних захворювань (крім СНІДу та венеричних захворювань, причиною яких є побутове зараження або зґвалтування);
     д) лікування тютюнової чи алкогольної залежності;
     е) придбання ліків, медичних засобів та пристосувань, оплати вартості медичних послуг, які не включено до переліку життєво необхідних, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
     Пунктом 1 розд. ХІХ ПКУ встановлено, що п.п 166.3.4 п. 166.3 ст. 166 ПКУ набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, у якому набере чинність закон про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування.
     Станом на 01 січня 2018 року закон про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування чинності не набрав, тому податкова знижка по витратах, понесених платником податку на користь закладів охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена сім'ї першого ступеня споріднення (п.п. 166.3.4 п. 166.3 ст. 166 ПКУ), за наслідками 2017 року платникам не надається.
Нюанси подання платниками податків податкової звітності в електронному вигляді
У Мангуській ОДПІ нагадують, що подання платниками податків (юридичними або самозайнятими особами) податкової звітності в електронному вигляді здійснюється на підставі договору про визнання електронних документів (далі – Договір), шляхом надсилання в електронному вигляді заяви про приєднання до Договору, яка направляється до контролюючого органу за основним місцем обліку платника.
Фізичні особи, які не є самозайнятими особами, мають право подавати електронні документи до контролюючих органів виключно з використанням електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) без укладання Договору.
Послуги ЕЦП можуть бути отримані у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів.
Після накладання ЕЦП платник здійснює шифрування електронного документа з дотриманням вимог до форматів криптографічних повідомлень, затверджених в установленому законодавством порядку, та надсилає його у форматі (стандарті) засобами телекомунікаційного зв'язку до адресата протягом операційного дня з урахуванням встановлених законодавством граничних строків для подання таких документів. Контроль за введенням даних, їх повнотою та достовірністю при створенні електронного документа покладається на платника.
Відмова у прийнятті податкової звітності
Подання документів засобами електронного зв'язку в електронній формі здійснюється платниками відповідно до норм Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронний цифровий підпис», Податкового кодексу України (далі – ПКУ), Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №557 (далі – Порядок), які визначають взаємовідносини суб'єктів електронного документообігу.
Згідно з пунктом 12 розділу ІІ Порядку друга квитанція є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа.
Разом з тим, відповідно до пункту 49.11 та підпункту 49.11.1 пункту 49.11 статті 49 ПКУ при поданні платником податків до контролюючого органу засобами електронного зв'язку податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 ПКУ, контролюючий орган зобов'язаний надати платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови протягом п'яти робочих днів з дня її отримання.
Згідно з пунктом 49.15 статті 49 ПКУ податкова декларація, надіслана платником податків або його представником поштою або засобами електронного зв'язку, вважається неподаною за умови її заповнення з порушенням норм пунктів 48.3 і 48.4 статті 48 ПКУ та надсилання контролюючим органом платнику податків письмової відмови у прийнятті його податкової декларації.
Отже, контролюючий орган має право після отримання платником податків другої квитанції про прийняття (реєстрацію) податкової декларації надіслати платнику письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин відмови.
Мангуська ОДПІ: Платникам Мангушського та Нікольського районів надано понад 3  тисячі адмінпослуг
Протягом січня-березня 2018 року в Центрах обслуговування платників Мангуської ОДПІ надано 3557 тисячі адміністративних послуг.
Як зазначає в.о.начальника Мангуської ОДПІ Олександр Курочкін, найбільш популярною є послуга з видачі довідок про суми виплачених доходів та утриманих податків, яких видано 2156. Друге місце посідає адмінпослуга з видачі картки платника податків, якою скористалися 933 платника. Зареєстровано 152 книги обліку розрахункових операцій та 46 розрахункових книжок. Витяги з Реєстру платників єдиного податку отримали 50 підприємців, 46 суб'єктів господарювання були зареєстровані платниками єдиного податку. Крім цього, зареєстровано 51 книгу обліку доходів та обліку доходів і витрат платникам єдиного податку та 32 реєстратори розрахункових операцій.
В Центрах обслуговування платників Мангуської ОДПІ надається широкий спектр безоплатних послуг для відвідувачів. Серед них: приймання податкової звітності, отримання послуги з внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника, отримання усних консультацій відповідно до Податкового кодексу України, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску тощо.
На інформаційних стендах розміщено максимально необхідну інформацію, що дозволяє якісно обслуговувати платників податків та значно скоротити час на надання послуг.
У залі очікування встановлено комп'ютери, які підключені до мережі Інтернет, а також надаються консультації та практична допомога під час відправки електронних звітів.
Надходження податку на доходи фізичних осіб від платників Мангуської ОДПІ склали 33,1 млн. грн.
Як повідомив в.о. начальника Мангуської ОДПІ Олександр Курочкін, за січень - березень 2018 року до зведеного бюджету від платників Мангуської ОДПІ надійшло33,1 млн грн. податку на доходи фізичних осіб. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 8,96 млн грн.
Посадовець зауважив, що податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів, його питома вага в загальних надходженнях становить 42,2 відсотка.
До державного бюджету надходження ПДФО склали 8,4 млн грн., що на 2,3 тис грн. більше, ніж за відповідний період 2017 року.
Страхувальники Мангуської ОДПІ сплатили більше  26,2  млн. грн. ЄСВ
Протягом січня - березня 2018 року надходження єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування від страхувальників Мангуської ОДПІ склали 26,2 млн грн. Страхувальники Мангушського району сплатили 12,1 млн грн., Нікольського району 14,1  млн грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження єдиного внеску збільшилось на  6,9 млн гривень.
З 1 січня 2018 року фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність зобов'язані сплачувати ЄСВ у розмірі, що не перевищує максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом та незалежно від того, отримували вони дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, чи ні.
 
 
free pokerfree poker


© 2011-2016 Нікольська районна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
http://volodrsovet.dn.ua обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@