ЗВЕРНЕННЯ ЗА ЖИТЛОВОЮ СУБСИДІЄЮ ЗА ДОПОМОГОЮ ЕЛЕКТРОННОГО ВЕБ-СЕРВІСУ

alt Беручи до уваги постійне підвищення тарифів на комунальні послуги оформлення субсидії стає актуальним для багатьох громадян України. Але подача документів в звичному, паперовому вигляді іноді забирає багато часу. На сьогодні, в Україні, стало можливим оформити субсидію он-лайн, з наступним зверненням до управління особисто після дзвінка спеціаліста управ-ління. А якщо бажаєте оформити субсидію без особистого звертання, обов‘язково потрібно отримати ключі електронного цифрового підпису (далі-ЕЦП). Зробити це можна швидко та безоплатно через Приватбанк чи будь-який акредитований центр сертифікації ключів (АЦСК) при фіскальній службі або в будь-якій іншій організації, уповноваженій видавати ключі електронного цифрового підпису фізичним и юридичним особам, но вже за гроші.
Оформлення субсидії он-лайн відбувається на сайті Міністерства соціальної політики України (www.msp.gov.ua).
Перший крок
Насамперед потрібно створити особистий кабінет через реєстрацію поштової скриньки (email-адреса) або верифікацію через BankID. Ця функція доступна для клієнтів великих банків України. Список фінансових установ, для яких доступна така можливість, поступово розширюється.
Якщо ви визначилися зі способом подання заяви та декларації, потрібно зайти на сайт Міністерства соціальної політики України (www.msp.gov.ua), далі вкладка «Е-сервіси» та «Житлові субсидії». Перш ніж приступити до оформлення субсидії он-лайн, слід ретельно подумати, на які конкретно послуги її потрібно оформляти.
Обираєте один з видів подання документів та заходите на потрібну вкладку. Далі вводете адресу електронної скриньки та ввести код підтвердження, який буде висланий на вказану адресу та натиснути - «Продовжити». Фактично заповнюються ті ж документи, які представлені у вигляді спе-ціальних форм:
заява про призначення житлової субсидії;
декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
Насамперед, система пропонує з правої сторони екрана підказки для заповнення електронних бланків.
Увага! Всі поля, що стосуються інформації про заявника, повинні заповнюватися українською мовою і є обов’язковими для заповнення.
Другий крок
Вказуються прізвище, ім’я та по-батькові громадянина. Поля заповнюють в родовому відмінку та мають містити лише букви, апостроф та дефіс. Поля прізвища та імені мають бути не коротше двох літер.
Наприклад: Петрова Петра Петровича.
Далі вказується серія та номер паспорта. Серія має складатися з двох великих літер української абетки. Номер паспорта складається з шести цифр. Наприклад: АА 123456.
Наступні для заповнення є поля, в яких вказується ким і коли виданий паспорт. Дата видачі паспорта обирається з випадаючого списку.
Далі необхідно заповнити реєстраційний номер облікової картки платника податків, тобто ідентифікаційний код. Особи, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером в призначене для нього поле вводиться серія і номер паспорта.
Наступний крок - номер контактного телефону. Необхідно вказати номер телефону в міжнародному форматі, починаючи з «+380».
Далі необхідно вказати зареєстроване (для орендарів - фактичне) місце проживання.
Наступним кроком заповнюються ті види послуг, що потребують призначення субсидії.
Біля конкретної послуги вказати: номер особового рахунку, що міститься в платіжних документах; найменування організації, яка надає послуги, що міститься в платіжних документах; в залежності від наявності лічильника, необхідно вказати один з двох варіантів: є лічильник/нема лічильника.
Після заповнення всіх вищенаведених полів  необхідно обрати структурний підрозділ, до якого подається заява (управління соціального захисту населення Нікольської РДА).
Далі необхідно обрати, чи слід розглядати дану заяву відповідними органами або утвореною ними комісією. Необхідно натиснути на відповідне рішення: розглянути/не розглядати, після чого обране рішення буде підкреслено. “Розглянути” підкреслюється у випадках: у складі сім’ї є особи, які зареєстровані, але не проживають в оселі; заявник є непрацездатною особою, прописаний з працездатною особою, але проживає один на площі, що перевищує 48,87 кв. м (соціальна норма); сім’я протягом 12 місяців перед зверненням здійснила одноразову купівлю або оплатила послуги на суму, яка перевищує 50 тис. грн.
Після заповнення заяви необхідно натиснути кнопку «Продовжити попередню реєстрацію» для переходу до заповнення Декларації.
Третій крок
Перший пункт є заповнення ПІБ особи, на яку буде призначено житлову субсидію.
У іншому пункті декларації потрібно вказати характеристику житлового приміщення/будинку. Дана інформація містіться в платіжних документах (квитанція або тех-нічний паспорт).
Наступним кроком заповнення декларації є введення відомостей про усіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих - для осіб, які орендують житло і вказані у договорі оренди, або для індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. Дані про заявника заповнюються автоматично відповідно до даних, що були зазначені у заяві та можуть бути відредаговані. Якщо людина зареєстрована за адресою, але не мешкає, вказати в графі “Примітки” - «не проживає”. Якщо у житловому приміщенні/будинку зареєстрована більш ніж одна особа, то додати рядок до таблиці можна натиснувши на кнопку «Додати рядок».
У графі «Види доходів» відсутня графа суми - інформація по кожному зазначеному виду доходу і його джерел буде перевірена органом соціального захисту за вказаним ІНН. Для безробітних та осіб, які не мають доходу громадян, буде враховуватися середньомісячний дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів встановлення для праце-здатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії.
У перелік доходів, які необхідно вказати, щоб оформити субсидію онлайн в 2018 році в Україні входять: заробітна плата; аліменти; допомога по безробіттю та інші соціальні виплати; стипендії; пенсії; гонорари; доходи від підприємницької діяльності; доходи від власного приватного господарства; надання майна в оренду.
Не потрібно вказувати як дохід при подачі онлайн-заявки та заповненні декларації на субсидію: благодійну допомогу, надану особі органами державної влади, фондами та іншими організаціями одноразово; одноразові виплати при народженні дітей; доходи від банківських депозитів; державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; допомогу на дітей, над якими встановлено опі-ку чи піклування; щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Після внесення всіх даних заявник перенаправляється на сторінку, на якій відображаються в електронному вигляді заповнені ним документи. Необхідно перевірити правильність усіх зазначених в документах даних.
Четвертий крок
Після перевірки система пропонує або зберегти документи на комп’ютері (якщо реєстрація була підготовчої) або відправити їх на розгляд до органів соціального захисту. На вказану електронну пошту приходить підтверджуючий лист з вкладеними копіями документів. На цю ж пошту повинна прийти також відповідь на подану заяву. За правилами, розгляд заявки повинен займати не більше 10 робочих днів.
При некоректному заповненні будь-яких полів або відсутності в заяві інформації, необхідної для прийняття рішення щодо видачі субсидії, документ в електронному вигляді повертається користувачеві для внесення правок.
По закінченню 10 днів органи соціального захисту повідомляють про своє рішення і розмір належної компенсації повідомленням на електронну пошту, звичайним листом або дзвінком по вказаному телефону.
Також нагадуємо, що всі населені пункти, які входять до складу Нікольського району обслуговуються управлінням соціального захисту населення Нікольської РДА.
Н. Гребенюк,
начальник відділу прийому громадян з питань житлових субсидій УСЗН Нікольської райдержадміністрації.
 
free pokerfree poker


© 2011-2016 Нікольська районна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
http://volodrsovet.dn.ua обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@