Про наслідки та методи боротьби з тими хто не сплачує ЄСВ

alt

            Не всі страхувальники своєчасно сплачують єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), внаслідок чого значно скорочуються надходження доходів до бюджету. Станом на 01.07.2018 сума боргу по ЄСВ склала 797871,69 грн. А найголовніше – працівникам таких недобросовісних роботодавців не зараховується страховий стаж, поки заборгованість не буде повністю погашена. Також цей показник впливає на право для призначення житлової субсидії так як одним із головних критеріїв є сплата ЄСВ особам працездатного віку.Розпорядженням голови райдержадміністрації в районі створено районну тимчасову комісію з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат яку, на цей час, очолює голова райдержадміністрації. В тимчасову комісію входять представники Пенсійного фонду України, Державної фіскальної служби, Державної виконавчої служби, Державної служби зайнятості,  голови профспілок організацій, підприємств, установ, а також керівники структурних підрозділів райдержадміністрації. На засідання комісії заслуховуються звіти керівники підприємств, організацій, установ, які мають борги зі сплати ЄСВ та інші.
         Важливо зауважити, що заборгованість із виплати заробітної плати в районі, станом на 01.07.2018 року відсутня.
Членами комісії постійно здійснюється моніторинг щодо оплати праці, дотримання підприємствами мінімальних державних гарантій в оплаті праці та постійно проводиться робота щодо забезпечення дотримання юридичними та фізичними особами-підприємцями законодавства в частині сплати єдиного внеску, недопущення заборгованості із заробітної плати, зростання боргів зі сплати ЄСВ та інших податків. Щомісячно формуються та направляються, рекомендованим листом, боржникам, вимоги про сплату боргу (недоїмки) з ЄСВ, передаються справи для відкриття виконавчих проваджень до Нікольського РВ ДВС, щоквартально проводяться звірки з Нікольським РВ ДВС щодо виконання справ які знаходяться у них на провадженні. Питання заборгованості зі сплати ЄСВ, розглядалися на вищеозначеній комісії за отриманням інформації про борги від органів Пенсійного фонду України та ДФС. Так за 6 місяців 2018 року на комісії заслухано 8 фізичних осіб підприємців та 4 керівника підприємств району. Питання заборгованості до бюджету знаходиться на контролі голови облдержадміністрації.
         З метою визначення шляхів вирішення проблем погашення заборгованості із єдиного внеску та заборгованості з податків та зборів перед бюджетом за результатами проведеної, в рамках комісії, роботи станом на 01.07.2018:
- розроблено 3 графіки погашення заборгованості зі сплати ЄСВ;
- сума боргу з єдиного соціального внеску за цими підприємствами зменшилася на 22,3 тис.грн.;
- дві фізичні особи-підприємці погасили всю суму боргу з податкового збору, що склала 71,6 тис.грн.;
- 1 юридична особа зменшила суму податкового боргу на 0,9 тис.грн.
Спільними зусиллями усіх ланок борг зі сплати ЄСВ:
на 01.01.2018 по відношенню до 01.01.2017 року зменшився на 33,6%;
на 01.07.2018 по відношенню до 01.07.2017 року зменшився на 18,1%.
В цьому напрямку, і надалі, в районі буде проводитися відповідна робота, яка спрямована на соціальний захист працівників, забезпечення виконання мінімальних гарантій в оплаті праці, недопущення заборгованості по заробітній платі, зменшення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску (далі-ЄСВ) та інших бюджетних надходжень. Але потрібно кожному з нас свідомо підходити до питання контролю про свій страховий стаж. Тому постійно потрібно цікавитись у керівництва свого підприємства, організації, установи або у фізичної особи-підприємця у якого ви працюєте станом сплати ЄСВ.
                                                                                                                       

Н. ГРЕБЕНЮК
Начальник відділу трудових відносин та кадрово-правової роботи УСЗН- секретар тимчасової районної комісії
  
    
 
free pokerfree poker


© 2011-2016 Нікольська районна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
http://volodrsovet.dn.ua обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@