Проект рішення Нікольської селищної ради Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних

Шановні нікольці!
 
Основне питання наших сьогоднішніх громадських слухань – визначення думки громадськості щодо добровільного об’єднання територіальних громад.
У такому складному питанні, безумовно, треба спитати громаду, адже будь-яке об’єднання повинне відбуватися на добровільних засадах.
Взагалі децентралізація – це передача значних повноважень та бюджетів від держави до органів місцевого самоврядування, щоб якомога більше повноважень мали ті органи, які ближче до людей і де їх можна реалізовувати найуспішніше. Через процес децентралізації пройшло багато країн, і він давно довів свою ефективність. Сьогодні брак інформації у звичайних людей дуже спотворив уявлення про даний процес.
Питання об’єднання стало випробуванням для багатьох громад.  Ті, хто пішов на цей крок, охоче діляться позитивним  досвідом.
В нашому районі  реформування стало шляхом сумнівів та протиріч.
За яким принципом об’єднуються території в громади?
-  По-перше, за принципом добровільності;
- по-друге, їх об’єднання повинно відповідати умовам Концепції реформування місцевого самоврядування: населені пункти повинні мати спільну межу;
 - по-третє, об’єднана громада повинна бути спроможною себе утримувати. Тому в основі децентралізації лежить економіка та її процеси,
Перспективний план формування територій громад розробляється відповідною обласною державною адміністрацією згідно з методикою формування спроможних територіальних громад.
 Відповідно до Перспективного плану формування територій громад Донецької області до складу Нікольської об’єднаної територіальної громади мають війти 11 територіальних громад.
Вважаю, що це питання вирішувалось як без урахування об’єктивних критеріїв, так і без урахування думки громадськості. Пропозиції  селищного та сільських голів Нікольського району щодо внесення змін до Перспективного плану та формування на території району як мінімум двух спроможних територіальних громад залишаються непочутими.
 Адже укрупнення територій громад не може бути довільним, воно має свої логічні межі.  Відстань від центру громади до її найдальшого населеного пункту має бути такою, щоб у екстрених випадках її не довше ніж за 30 хвилин могли подолати пожежна команда, швидка допомога, поліцейський патруль, так як допомога, надана через більший проміжок часу, різко втрачає ефективність. Тобто, входження населених пунктів, наприклад Заря (46км), Приовражне (53 км), Кирилівка, Кирове (45 км) та інших до складу майбутньої об’єднаної територіальної громади не відповідає основним умовам добровільного об’єднання територіальних громад, визначених Законом.
Процес децентралізації невідворотний. Як об’єднуватися громадам –вирішувати нам.
Відповідно до Законів України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про місцеве самоврядування в Україні», з урахуванням пропозицій депутатів Нікольської селищної ради,  27 березня 2017 року мною було ініційовано добровільне об’єднання територіальних громад сіл Криничне, Первомайське, Перемога, Шевченко та Тополине Тополинської сільської ради, села Новоянисоль, селища Лісне та селища міського типу Нікольське Нікольської селищної ради в територіальну громаду з центром у селищі Нікольське.
Під час громадського обговорення до початку громадських слухань на адресу Нікольської селищної ради від 8 суб’єктів подання надійшли пропозиції, які були зареєстровані, розглянуті та узагальнені організатором громадського обговорення. З них пропозицій від фізичних осіб - 7, від юридичних осіб – 1. Автори всіх пропозицій пропонують залучити до процесу добровільного об’єднання територіальних громад Бойовську, Малоянисольську, Республіканську та Тополинську сільські ради.  (Реєстр пропозицій додається).
В зв’язку з чим, ставлю на обговорення питання об’єднання територіальних громад Бойовської, Малоянисольської, Республіканської, Тополинської сільських рад та Нікольської селищної ради в територіальну громаду з центром в селищі Нікольське.
 
Результати голосування
 
за  - 152
против – 3
утрималось - 4
 
(Подальші дії)
 
- після завершення громадського обговорення пропозиція подається до селищної ради на наступну сесію для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад
 
- на виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду, тобто питання надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад може бути внесено до порядку денного сесії селищної ради не раніше 11 травня 2017 року)  


                                     ПРОЕКТ
 
alt
Нікольська  селищна рада
Р І Ш Е Н Н Я
 
від    .    .2017  №VІІ/
смт Нікольське
 
Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад
 
 
Відповідно до частини 1 статті 6 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», розглянувши ініціативу Нікольського селищного голови щодо об’єднання територіальних громад та враховуючи результати громадського обговорення, Нікольська селищна рада
 
ВИРІШИЛА:
 
1. Дати згоду на добровільне об’єднання територіальних громад сіл Бойове, Суженка, Малинівка, Панівка та  Новогригорівка Бойовської сільської ради,
сіл Малоянисоль, Труженка та Катеринівка Малоянисольської сільської ради,
сіл Республіка, Сергіївка, Ксенівка та Новороманівка Республіканської сільської ради,
сіл Тополине, Криничне, Шевченко, Первомайське та Перемога Тополинської сільської ради,
села Новоянисоль, селища Лісне та селища міського типу Нікольське Нікольської селищної ради в територіальну громаду з центром у селищі Нікольське
2. Селищному голові Мендрину О.Ю. звернутися до Бойовської, Малоянисольської, Республіканської та Тополинської сільських рад з пропозицією про добровільне об’єднання територіальних громад.
 
 
 
Селищний голова                                                                 О.Ю.Мендрин 
free pokerfree poker


© 2011-2016 Нікольська районна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
http://volodrsovet.dn.ua обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@