Нікольський район
 
Нікольський район розташований  в південно-західній частині Донецької області 
Загальна площа становить 1221 кв. кілометр. 
Населення : 29,8  тис. осіб   
Дата утворення :          7 березня 1923 року.
Відстань:   
від смт Нікольське  до м. Донецька 120 км
 На території району розташовано
1 селищна  та 10 сільських рад,  до  складу яких входять  43 населених  пункта:

Нікольська селищна рада (смт Нікольське, село Новоянисоль, с-ще Лісне);
Боївська сільська рада (села Бойове, Малинівка, Суженка, Паннівка, Новогригорівка);
Зеленоярська сільська рада (села Зелений Яр, Веселе,  Лугове,  Садове, Федорівка);
Зорянська сільська рада (села Зоря, Водяне, Гранітне, Приовражне);
Кальчицька сільська рада (села Кальчик, Кирилівка, Келерівка);
Касянівська сільська рада (села Касянівка, Кременівка, Ключове, Македонівка, Херсонес, селище Асланове);
Малоянисольська сільська рада (села Малоянисоль, Катеринівка, Труженка);
Новокраснівська сільська рада (села Новокраснівка, Назарівка, Кальчинівка, Українка);
Республіканська сільська рада (села Республіка, Ксенівка, Новороманівка, Сергіївка);
Темрюцька сільська рада (село Темрюк);
Тополинська сільська рада (села Тополине, Криничне, Первомайське, Перемога, Шевченко).
  
Історична довідка
Початком заселення земель району стало переселення греків з Криму у 1778 – 1780 рр. В 1779 році були засновані села Малий Янисоль та Чердакли (сучасне - с. Кременівка). Пізніше було засновано ряд інших сіл: Новий Янисоль, Афіни (сучасне с. Зоря), Візантія (сучасне Ключове), Херсонес (сучасне Македонівка). Греки були добрими хліборобами, тваринниками, заповзятими торгівцями. Подолавши біди, пов’язані з переселенням, вони змогли досягти значних економічних успіхів.
 Але, попри всі досягнення, самі греки не були спроможні освоїти ці вільні землі.  Тому царський  уряд вирішив частину земель віддати іншим переселенцям. З початку ХІХ сторіччя відбувається перехід задунайських козаків та безземельних селян з глибинки  Росії.  
Так, в 1807 році переселенці зі Смоленської губернії заснували село Темрюк. В 1831 році засновано станицю Покровську (сучасне село Бойове) та кілька хуторів, у тому числі хутір Гладкий (з 1855 р. – село Ні кольське), які  заселяли козаки Азовського козацького війська, вихідці з-за Дунаю.
В 1836 році на території району знайшлося  місце і для переселенців з Голандії. Це села Бодні (сучасне село Республіка) та Ямбург (Новокраснівка).
В 1874 році у ці села переселяються німці-колоністи зі Східної Пруссії. Засновані нові села з німецьким населенням: Шенталь (сучасне Новороманівка), Гейсбуден (с.Сергіївка), Серединівка, Степанівка, Семенівка та інші.
Початок XX століття відзначився в історії Володарщини бурхливими революційними подіями. На тлі розшарування селянства відбувалися виступи проти влади. Особливого розмаху набула така боротьба в с. Покровському. Події жовтня 1906 року привернули увагу селян сусідніх сіл до цього села: “У Покровському мужики бойові!...”. Згодом, село почали називати Бойовим, а в роки радянської влади на честь цих подій споруджено пам’ятник.
 У березні 1923 року урядом України була прийнята нова система адміністративно-територіального поділу, згідно з якою с. Нікольське (з 1924 р. – по 2016 р. село Володарське) стає центром району і сільської  ради. З травня 2016 року - смт Нікольське.
Період голоду і репресій не минув територію району. Є багато свідчень очевидців про важки часи, які пережили мешканці у 1932-1933 роках. Голод, пов’язаний з неврожаєм, розкуркулюванням, тотальними хлібозаготівлями  та репресіями з боку влади, привів народ до надзвичайних злиднів.
Загальна кількість людей, які померли від голоду 1932-1933 років, за даними матеріалів  обласного архіву, біля 30 осіб, але постраждалих матеріально, фізично та  морально – значно більше.

   alt    alt

     alt  alt
На вшанування пам'яті жертв голоду та політичних репресій в центрі селища Нікольське 
встановлено пам’ятний знак.
          
              З 9 жовтня 1941 року почався відлік окупації Нікольського району. В самому селі були розташовані румунські війська, але устрій і “порядок” вони запровадили фашистський: рабська примусова праця, переслідування, розстріли за непокору. В селі Володарське діяла підпільна група А.Д. Додуляка, до якої  входило близько 50 молодих людей.
14 вересня 1943 року воїни 24 та 86 гвардійської, 248-ї, 347, 416 стрілецька, 4 та 9 кавалерійських дивізій, танкісти 128 танкового, артилеристи 771 та 907 полків при сприянні льотчиків 9-ї гвардійської винищувальної, 206 та 286 штурмових авіаційних дивізій визволили район від гітлерівських загарбників.
За роки війни на фронт пішли 960 володарців, а повернулася лише третина.
Майже в кожному селі споруджені пам’ятники героям-визволителям, в селищі Ніколське Меморіал Слави відкрито в травні 1969 року.
alt    alt
        alt
alt    alt
Пам’ятки природи. 
 
На території району знаходиться заповідник "Кам’яні Могили" заснований 5 квітня 1927 року, як особлива природоохоронна територія місцевого значення. Його площа близько 400 га. З них - 300 га в складі Донецької області і 100 га в Запорізької. В 1951 році він став об’єктом республіканського значення і ввійшов до структури НАН Української РСР. У 1961 році на базі його і ще трьох інших самостійнихзаповідників створено Український державний степовий заповідник союзного значення. На сьогодні це не тільки природоохоронна, а й науково-дослідна і просвітницька установа.
Район урочища "Кам’яні Могили" в геологічному, біологічному, художньо-емоційному та історико-археологічному аспектах є водночас унікальним і репрезентативним. 
 alt    alt

alt        alt
Краєвиди заповідника Кам’яні Могили

Кожен рік в останню суботу травня на березі мальовничого озера, біля  заповідника проходить міжрегіональний фестиваль мистецтв „Легенди степу”.
 
 Надра. Породи докембрійського масиву виходять на поверхню та являють собою гнейси та магматіти. У Кальчицькому кар’єрі добувають сієніти. ТОВ „УкрРосКоалін” займається видобутком та реалізацією каоліново-шпатової суміші, розвідані залежи рідкоземельних металів, мармуру, плагіограніту та інших, є також піщані та глиняні кар’єри.
 
Річки: Калка, Темрюк, Каратиш, Берда, Сухий Калець, Кальчик, довжина кожної з них трохи більше 10 км.
 
Територію району пересікають: залізнична колія Маріуполь – Волноваха – Донецьк (станції Кальчик, Асланово); автомобільні дороги Маріуполь – Волноваха – Донецьк та Маріуполь – Пологи – Запоріжжя.
Усі села району зв’язані з районним центром автомобільними дорогами з твердим покриттям.
 
 Агропромисловий комплекс.
Сільське господарство є пріоритетною галуззю в економіці Нікольського району, має важливе значення для забезпечення його сталого соціального та економічного розвитку.
В користуванні сільськогосподарських підприємств знаходиться 64,4 тис.га землі, з них сільгоспугідь – 64,2 тис. га, що складає 99,7% в структурі землі закріпленої за с/підприємствами. Розмір землі, закріпленої за фермерами, становить 3,0 тис. га.
У сільському господарстві працює більшість працездатного населення району.alt    alt


altalt


Велике значення в районі приділяється розвитку селекційного поголів’я великої рогатої худоби. Цим займається ВАТ “Племінний завод “Малинівка”, де впроваджуються інтенсивні технології вирощування молодняка ВРХ та висококласних племінних телиць.
В ТОВ “Нова Нива” збудовано молочний комплекс утримання корів по німецькій технології. Завдяки цьому значно поліпшилися умови утримання корів, полегшилась праця обслуговуючого персоналу, вдається утримувати продуктивність дійного стада на дуже високому рівні. Значно вищою стала якість молока.

В господарствах району є власні переробні підрозділи: хлібопекарні, крупорушки, маслобойні, цех по виготовленню макаронних виробів, млини. Систематично проводяться сільськогосподарські ярмарки.
                   Постійно оновлюється матеріально-технічна база сільськогосподарських підприємств новою технікою тракторами, автомобілями, ґрунтообробною та посівною технікою. 

  alt  alt 
                                                             В селі Ключове  успішно працює ЧП Кінний  завод «Мілленніум»

Культура.
 Мережа закладів культури складається з 17 клубних закладів, 15 бібліотек, 1 музичної школи, 2 музеїв.
З початку 2009 року заклади культури, які фінансуються з районного бюджету, отримали статус комунальних. Починаючи з 2010 року статус комунальних закладів отримали 10 із 17 клубних закладів.
            Проект «З піснею в серці» Старченківського СЦКС отримав фінансування Міжнародного фонду «Відродження». Також на базі Новокраснівського СЦД реалізовано проект «Людьми нас робить культура і мистецтво», який переміг у конкурсі МФ «Відродження» «Трансформування закладів культури в осередки громадської активності та залучення творчих колективів до благодійництва у Донецькій області». Проведено заходи в межах проекту на суму 50.0 тис.грн.
           Аматорські творчі колективи, яких в районі 115 (+1 колектив до 2010 р), 1182 учасники, (+38 осіб до 2010 р.) постійно працюють над оновленням репертуару, поповнюючи його творами українських авторів, народними піснями. В закладах культури плідно діють 11 народних аматорських колективів.
            Також  здобули прихильність глядачів створені нещодавно колективи:
            - вокальний ансамбль музичної школи - „Джем – сейшн”;
            - дитяча студія танцю «Аллегро» Володарського РБК.
          Для дітей та підлітків діє 62 клубних формування (611 учасників.), в т.ч. 1 «зразковий» колектив. За рік проведено 1426 заходів, в т.ч. для дітей 362.
            Особлива      увага      приділяється     організації     роботи    любительських об’єднань та клубів за інтересами. Тільки у 2011 році створено:
 -  клуб любителів риболовлі та студію малювання при Нікольському РБК,
 - дитячий комп’ютерний клуб при Новокраснівському СЦД,
 - клуб людей похилого віку при Старченківському СЦКС.
          Активізувалась робота клубу «Ветеран» та дитячого клубу «Непоседы» при Нікольському РБК, постійно проводяться масові заходи для літніх людей, дітей та молоді.
         В районі проводяться масові заходи з відзначення державних, професійних свят, ювілеїв населених пунктів, відбуваються фольклорні свята і обряди. Найбільш соціально значущими є :
   - районне свято праці „Кришталевий колос”, яке є своєрідним річним творчим звітом закладів культури району (березень);

alt  alt
  
- Міжрегіональне свято української культури “Легенди степу”, яке щороку збирає все більше творчих колективів-учасників з Донецької, Запорізької областей, з Росії (травень);
alt    alt
 alt    alt
Володарська районна музична школа ім. Д.К. Патричі – комунальний початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад. У 2011 році бюджетний контингент учнів складав 130 осіб, групи на самоокупності (хореографія) збільшилися з 35 до 53 учнів. До вищих навчальних мистецьких закладів вступило 3 випускники із 8-ми(38%).
            5 обдарованих учнів отримують стипендії ім. Д. К. Патричі і складають основу учнівського активу школи, є учасниками і переможцями Всеукраїнських, обласних, регіональних конкурсів та заходів:
- Волоніц С. (викл. Свергун Ф.Ф.) – І місце у ІV Відкритому конкурсі юних виконавців Приазовського регіону «Нові імена» м. Маріуполь 2011р.;
- Лайва В. (викл. Папуш Л.Г.) -   ІІІ місце у ІІ Всеукраїнському вокальному дитячо – юнацькому фестивалі – конкурсі «Голосні lзвіночки» м. Маріуполь 2011р., та у І відкритому конкурсі академічного співу для учнів шкіл естетичного виховання міста та області м. Донецьк 2011р.;
- Назаренко Н. (викл. Банько Г.Є.), Селеменева Т., Матвієнко Л. (викл. Рябова Г.В.) – учасники ІV Відкритого конкурсу юних виконавців Приазовського регіону «Нові імена» м. Маріуполь 2011р.
            Активну концертну та конкурсну діяльність ведуть творчі колективи:
- вокальний ансамбль «Джем-сейшн» (кер. Александрова В.М.) - лауреати І премії ХХ Міжнародного фестивалю дитячого і молодіжного мистецтва та красоти «Азовська перлина», м. Маріуполь 2011р., І місце в обласному фестивалі української пісні «Зоряні весни», м.Костянтинівка 2011р., лауреати І премії вМіжнародному фестивалі російського мистецтва «Русские узоры» в номінації «Evro-song», м. Маріуполь 2011р.;
- народний аматорський вокальний ансамбль «Пігадъ» (кер. Свергун Ф.Ф.) - Греція, острів Кіпр, Міжнародний фестиваль, м. Нікосія, м. Єрень 2011р.;
- танцювальний коллектив «Глорія» (кер. Алексєєва В.О.) - лауреати ХІІІ Міжрегіонального телевізійного фестивалю «Зірки і зіроньки» м. Донецьк 2011р.;
- жіночий вокальний ансамбль викладачів «Гармонія» (кер. Александрова В.М.), інструментальний ансамбль викладачів (кер. Александрова В.М.) – ІІ місце у обласному огляді-конкурсі початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів м. Маріуполь 2011р.
 
alt alt
           Школа веде активну просвітницьку діяльність – концерти для учнів ЗОШ, звіти перед батьками, населенням.
    Старченківський сільський центр культури і спорту (директор – Дудник П.Б.)
           Протягом 2011 року провів 143 масових заходи для різних категорій населення, в т.ч. концертні програми в районах області в межах участі в обласній акції, присвяченій 20-річчю Незалежності України. СЦКС бере активну участь в усіх масових заходах, які проводяться на районній сцені, а також творчо співпрацює з селами побратимами Куйбишевського району Запорізької області і проводить виїзні концерти. Велику увагу заклад приділяє роботі з соціально-незахищеними верствами сільського населення. З метою покращення цієї роботи заклад взяв участь у конкурсі Міжнародного фонду «Відродження». Проект «З піснею в серці» підтриманий фондом і отримав грант у сумі 134.8 тис.грн. Протягом ІV кварталу 2011 року надійшов перший транш гранту в сумі 41 тис.грн., реалізовано низку масових заходів для дітей, молоді та людей похилого віку. Реалізація проекту продовжується у 2012 році.
          В СЦКС працює 21 клубне формування, в т.ч. діють 4 народні аматорські колективи: ВІА «Апрель», вокальний ансамбль «Надежда», ТЕМ «Провінція», зразковий гурт «РесТем». 
alt
Постійно проводиться спортивно-масова робота. Колектив СЦКС взяв активну участь у роботі з будівництва відкритого спортивного майданчика в центрі села Старченкове, в роботах з благоустрою села.
           Володарський районний будинок культури (директор – Лозінський В.О.)
           Володарський районний будинок культури протягом 2011 року провів 240 масових заходів. У ньому плідно працюють 19 клубних формувань, в т.ч. 4 «народних» аматорських колективи: народна студія-клуб любителів вишивання «Рукодільниця»,
alt
народна студія сольного співу «Легенда», народна фотостудія «Геліос», народний аматорський вокальний ансамбль «Надвечір’я». Протягом 2011 року творчі колективи Володарського РБК взяли участь у Міжнародному фестивалі грецької культури «Мега Юрти» та інших культурно-мистецьких заходах. На базі РБК проведено обласний семінар керівників аматорських фотостудій (червень).
          Протягом 2011 року в РБК створено 3 нових аматорських колективи: клуб любителів риболовлі «Риболов land», ізостудія та молодіжна танцювальна студія, які користуються популярністю.
          Протягом березня-червня 2011 року у клубних закладах району пройшов районний фестиваль народної творчості «Село поет – село живет». Всього у фестивалі взяли участь 15 закладів культури району. Безпосереднім організатором фестивалю є Володарський РБК.
          Методичним відділом РБК разом з відділом культури і туризму було здійснено комплексну перевірку діяльності Кальчицького СБК, Кременівського СБК та Малоянисольського СБК.
 Духовність.
В XIX ст. козаком отаманом Гладким в с. Нікольському було побудовано Свято-Нікольську церкву але її спіткала доля більшості церков України.
В 2002 році в смт Володарському було побудовано новий Свято-Нікольський Храм, який став символом відродження традицій давнини.


alt altalt    


Свято-Нікольський храм, смт Володарське, відкрито у 2002 році. 
 
 Сьогодні в районі зареєстровано:
 
№ п/п
Назва релігійної громади
Адреса релігійної громади
Прізвище, ім’я,
 по-батьковінастоятеля
 
1.
Релігійна громада Свято - Миколаївської  парафії Донецької єпархії УПЦ МП
87000, Донецька обл., Володарський р-он, смт. Володарське, вул. Леніна, 29
Отець Олександр (Ткаленко Олександр Миколайович), протоієрей, настоятель Свято-Миколаївської православної церкви Донецької єпархії УПЦ МП, смт Володарське, 30.12.1967 року народження, освіта світська - середня, духовна – середня, має 14 дітей.
2.
Релігійна громада Різдва Богородиці парафії Донецької єпархії УПЦ МП
87050, Донецька обл., Володарський р-он, с. Тополіне, вул. Шкільна, 5
Отець Димитрій (Стовба Дмитро Володимирович), протоієрей, настоятель релігійних громад парафії Донецької єпархії УПЦ МП: Олександро - Невської в смт Володарське,   Різдва Богородиці  в с. Тополине, Іоанна Богослова  в с. Шевченко, 04.03.1983 року народження, освіта світська – середня, духовна – вища, має 2 дітей.
3.
Релігійна громада Олександро-Невської парафії Донецької єпархії УПЦ МП
87000, Донецька обл., Володарський р-он, смт. Володарське, вул.. Советська, 40
Отець Димитрій (Стовба Дмитро Володимирович), протоієрей, настоятель релігійних громад парафії Донецької єпархії УПЦ МП: Олександро - Невської в смт Володарське,   Різдва Богородиці  в с. Тополине, Іоанна Богослова  в с. Шевченко, 04.03.1983 року народження, освіта світська – середня, духовна – вища, має 2 дітей.
 
4.
Релігійна громада Іоанна-Богослова парафії Донецької єпархії УПЦ МП
87050, Донецька обл., Володарський р-он, с. Шевченко, 1,
Благочинний  Отець Володимир (Джосан Володимир Володимирович) протоієрей настоятель Свято-Покровського храму парафії Донецької єпархії УПЦ МП в с.Бойове, обслуговує релігійну громаду Іоанно-Богословської парафії, 30.08.1979 року народження, освіта світська - середня, духовна – вища Київська духовна Академія. Має 4 дітей.
 
5.
Релігійна громада Свято-Іллінської парафії Донецької єпархії УПЦ МП
87020, Донецька обл., Володарський р-он, с. Старченкове, вул. Леніна
Отець  Ростислав (Дзячук Руслан Іванович), протоієрей, настоятель Свято-Іллінського храму парафї Донецької єпархії УПЦ МП, обслуговує Свято-Феодорівську парафію с.Федорівка, 01.08.1979 р.н., має 2 дітей, освіта світська- технічна, духовна – вища.
6.
Релігійна громада Свято-Покровської парафії Донецької єпархії УПЦ МП
87060, Донецька обл., Володарський р-он, с. Бойове, вул. Сенатосенка
Благочинний  Отець Володимир (Джосан Володимир Володимирович) протоієрей настоятель Свято-Покровського храму парафії Донецької єпархії УПЦ МП в с.Бойове, обслуговує релігійну громаду Іоанно-Богословської парафії, 30.08.1979 року народження, освіта світська - середня, духовна – вища Київська духовна Академія. Має 4 дітей.
7.
Релігійна громада Іоанно-Богословської парафії Донецької єпархії УПЦ МП
87060, Донецька обл., Володарський р-он, с. Малинівка, вул. Леніна, 5а
Благочинний  Отець Володимир (Джосан Володимир Володимирович) протоієрей настоятель Свято-Покровського храму парафії Донецької єпархії УПЦ МП в с.Бойове, обслуговує релігійну громаду Іоанно-Богословської парафії, 30.08.1979 року народження, освіта світська - середня, духовна – вища Київська духовна Академія. Має 4 дітей.
8.
Релігійна громада Свято Іверської ікони Божої Матері парафії Донецької єпархії УПЦ МП
87010, Донецька обл., Володарський р-он, с. Малоянисоль
Отець Сергій (Левенко Сергій Миколайович), протоієрей, настоятель православної церкви Свято-Іверської ікони Божої Матері парафії Донецької єпархії УПЦ МП, с. Малоянисоль,обслуговує Костянтино- Оленівську парафію с.Кременівка,  08.01.1971 року народження, освіта світська - середня, духовна – вища, має 4 дітей.
9.
Релігійна громада Єлизаветінської парафії Донецької єпархії УПЦ МП
87042, Донецька обл., Володарський р-он, с. Зоря, вул. Жовтнева, 7в
Отець Андрій (Тропінін Андрій Юрійович), протоієрей, настоятель православної церкви Преподобної мучениці Святої Єлизавети, обслуговує Архангело-Михайлівську, Свято-Спиридонівську, Свято-Успенську, Ігнатіївську парафії Донецької єпархії УПЦ МП,  с. Зоря, 1963 року народження, освіта вища, закінчив Донецький державний університет, навчається у Київський духовній семінарії, має 5 дітей.
10.
Релігійна громада Петро-Павлівської парафії Донецької єпархії УПЦ МП
87021, Донецька обл., Володарський р-он, с. Республіка, вул. Калініна, 61
Отець Аврамій (Дубик Ігор Іванович), ієромонах,  настоятель храму Григорія – Богослова парафії Донецької єпархії УПЦ МП с. Новокраснівка, обслуговує релігійну громаду Петро – Павлівської парафії, 16.06.1967 року народження, освіта світська – середня спеціальна, духовна – 7 років послухання у монастирі, навчається у Київській духовній семінарії.
11.
Релігійна громада Григорія-Богослова парафії Донецької єпархії УПЦ МП
87022, Донецька обл., Володарський р-он, с. Новокраснівка, вул. Дзержинського, 75
Отець Аврамій (Дубик Ігор Іванович), ієромонах,  настоятель храму Григорія – Богослова парафії Донецької єпархії УПЦ МП с. Новокраснівка, обслуговує релігійну громаду Петро – Павлівської парафії, 16.06.1967 року народження, освіта світська – середня спеціальна, духовна – 7 років послухання у монастирі, навчається у Київській духовній семінарії.
12.
Релігійна громада Костянтино-Оленівської парафії Донецької єпархії УПЦ МП
87030, Донецька обл., Володарський р-он, с. Кременівка
Отець Сергій (Левенко Сергій Миколайович), протоієрей, настоятель православної церкви Свято-Іверської ікони Божої Матері парафії Донецької єпархії УПЦ МП, с. Малоянисоль,обслуговує Костянтино- Оленівську парафію с.Кременівка,  08.01.1971 року народження, освіта світська - середня, духовна – вища, має 4 дітей.
13.
Релігійна громада Архангело-Михайлівської парафії Донецької єпархії УПЦ МП
 
87030, Донецька обл., Володарський р-он, с. Македонівка, вул. Гагаріна, 82
Отець Андрій (Тропінін Андрій Юрійович), протоієрей, настоятель православної церкви Преподобної мучениці Святої Єлизавети, обслуговує Архангело-Михайлівську, Свято-Спиридонівську, Свято-Успенську, Ігнатіївську парафії Донецької єпархії УПЦ МП,  с. Зоря, 1963 року народження, освіта вища, закінчив Донецький державний університет, навчається у Київський духовній семінарії, має 5 дітей.
14.
Релігійна громада Свято-Спиридонівської парафії Донецької єпархії УПЦ МП
87030, Донецька обл., Володарський р-он, с. Кальчик, вул. Степна, 1
Отець Андрій (Тропінін Андрій Юрійович), протоієрей, настоятель православної церкви Преподобної мучениці Святої Єлизавети, обслуговує Архангело-Михайлівську, Свято-Спиридонівську, Свято-Успенську, Ігнатіївську парафії Донецької єпархії УПЦ МП,  с. Зоря, 1963 року народження, освіта вища, закінчив Донецький державний університет, навчається у Київський духовній семінарії, має 5 дітей.
15.
Релігійна громада Свято-Успенська парафія
Донецької єпархії УПЦ МП
87030, Донецька обл., Володарський р-он, Касянівка, вул. Школьна, 21
Отець Андрій (Тропінін Андрій Юрійович), протоієрей, настоятель православної церкви Преподобної мучениці Святої Єлизавети, обслуговує Архангело-Михайлівську, Свято-Спиридонівську, Свято-Успенську, Ігнатіївську парафії Донецької єпархії УПЦ МП,  с. Зоря, 1963 року народження, освіта вища, закінчив Донецький державний університет, навчається у Київський духовній семінарії, має 5 дітей.
16.
Релігійна громада Ігнатіївської  парафії
Донецької єпархії УПЦ МП
87030, Донецька ул.., Володарський р-он, С. Кирілівка, ул.. Кірова, 52
Отець Андрій (Тропінін Андрій Юрійович), протоієрей, настоятель православної церкви Преподобної мучениці Святої Єлизавети, обслуговує Архангело-Михайлівську, Свято-Спиридонівську, Свято-Успенську, Ігнатіївську парафії Донецької єпархії УПЦ МП,  с. Зоря, 1963 року народження, освіта вища, закінчив Донецький державний університет, навчається у Київський духовній семінарії, має 5 дітей.
17.
Релігійна православна громада Свято-Феодорівська парафія Донецької єпархії УПЦ МП
87024 донецька обл., с.Федорівка, вул. Ворошилова 46а
 
Отець  Ростислав (Дзячук Руслан Іванович), протоієрей, настоятель Свято-Іллінського храму парафї Донецької єпархії УПЦ МП, обслуговує Свято-Феодорівську парафію с.Федорівка, 01.08.1979 р.н., має 2 дітей, освіта світська- технічна, духовна – вища.
18
Релігійна громада Святих Костянтина і Олени Грецької парафії УПЦ КП
87030, Донецька., Володарський р-он, с Кременівка, ул.. Леніна,31
Сушко Олександр Петрович
19
Релігійна громада Грецької Православної парафії Преподобного Касіана УПЦ КП
87030, Донецька, Володарський р-он, с. Касянівка, ул.. Гагаріна, 28
Сушко Олександр Петрович
20
Церква христан віри євангельської «Асамблея Божа»
87000 Донецька, Володарський р-он, смт Володарське, ул.. Пушкіна
87060, Донецька., Володарський р-он, с. Малинівка –
Войтюк Павло Васильович
 
21
Релігійне товариство свідків Ієгови
87000 Донецька Володарський р-он, смт Володарське, ул.. Молодіжна
Орлов Віктор Михайлович
22
Релігійна громада Христіанської церкви Адвентистів сьомого дня
87000 Донецька, Володарський р-он, смт Володарське, ул. Чапаєва, 40
-
23.
Релігійна громада Церкви (повного Євангелія) «Нове покоління»
Донецька обл., м. Маріуполь, ул.. Зелінського, 23/118
 
alt        alt    alt
 
Видатні люди, уродженці Володарського району:
Герої Радянського Союзу:
1.                  Антон Дмитрович Якименко (05.12.1913 р.- 12.2006), Герой Радянського Союзу с.Володарське. Присвоєно звання Героя за більше як 100 вильотів в боях з японськими мілітаристами в серпні 1939 року. Збив 7 літаків ворога. Останні роки мешкав в м. Москва.
2.                  Іван Степанович Депутатов, (1921 - ). Народився в селі Темрюк (нині Старченкове). Звання Героя Радянського Союзу одержав 28.04.1945 року за бій біля чеського хутора Каменін на річці Грон, де екіпаж трьох танків під командуванням І.Депутатова було дане завдання утримувати висоту до підходу основних сил. Нагороджений орденом Леніна, орденом Жовтневої революції Червоного прапора, орденом Вітчизняної війни, І та ІІ ступенів 2 ордени Червоної Зірки. Похований в м. Києві.
3.                  Іван Миколайович Дорофеєв (1914 – 1945), Герой Радянського Союзу, народився в с.Суженка. Звання Героя одержав за подвиг у Вісло-Одерській наступальній операції. Похований у Потсдамі (Німеччина).
4.                  Степан Пилипович Машковський (1914 – 1958), Герой Радянського Союзу. Народився в с.Темрюк (нині Старченкове). Звання Героя Радянського Союзу одержав 11.09.1941 року за повітряний бій і таран ворожого літака у вересні 1941 року на Західному фронті.
5.                  Михайло Павлович Могильний (1925 – 1944), Герой Радянського Союзу. Народився на хуторі Михайлівському (біля с.Республіка). В бою близько литовського міста Шилуте двічі поранений кулеметник стримував наступ ворога до останнього подиху.
6.                  Григорій Прокопович Сенатосенко (15.02.1923 – 8.03.1945), Герой Радянського Союзу. Народився в с.Бойовому. Звання Героя отримав за подвиг у Східно-Померанській операції неподалік від польського міста Кострин, де він винищив німецький дзот, який заважав наступу військ (посмертно).
 
Герої соціалістичної праці:
1.                  Іван Федотович Кірюшкін (17 серпня 1924 р. – 15 грудня 2002 р.), с.Старченкове. звання присвоєно  за організацію нових форм праці в сільському господарстві і досягнення високих показників в роботі.
2.                  Ілля Іванович Михєєв, народився в с.Темрюк (нині Старченкове). Почесний шахтар, Депутат Верховної Ради України два скликання підряд. Похований у м. Донецьку.
3.                  Зінаїда Іванівна Чорненька (Курбацька), народилася 31.12.1935 р. в с.Малинівка. Звання присвоєно за великі досягнення в тваринництві - було одержано від корови по 6 тис. кг молока. Учасниця ВДНГ у Москві, нагороджена двома орденами Леніна, орденом Жовтневої революції. Живе в с. Малинівка.
4.                  Григорій Леонтійович Чуйко, народився 20.03.1930 р. в с.Бойове, звання присвоєно  за видатні досягнення в виконанні планів чорної металургії Живе в м. Маріуполь.
 
Лауреат Державної премії СРСР:
1.                  Яйлов Михайло Олександрович (06.07.1929  – 11.08.2006) народився в с. Новоянисоль, заслужений працівник сільського господарства, лауреат Державної премії СРСР, нагороджений орденом "Жовтневої Революції", орденом "Червоної Зірки", медалями, грамотами. За особливі заслуги перед Батьківщиною Михайлу Олександровичу була присуджена персональна пенсія.
Рішенням районної ради від 12.09.2002 № ІV/3-59 "Про затвердження Положень про районні премії в галузі сільськогосподарського виробництва" затверджена районна премія імені лауреата державної премії України М.А. Яйлова.
 
 
Аніміца
Євген
Георгійович
народився
29.09.1937 р.
в с. Малоянисоль.
доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри “Регіональна і муніципальна економіка” Уральського державного економічного університету. Автор близько 200 наукових праць.
Балабанов
Василь
Васильович
народився
18.06.1955 р.
в с. Малоянисоль
директор ТОВ “Рассвет”, депутат обласної ради кількох скликань, кавалер ордена “За заслуги” ІІ ступеня.
Балабанов
Костянтин Васильович
 
народився
04.10.1949 р.
в с. Малоянисоль.
доктор політичних наук, професор, ректор Маріупольського державного університету, почесний консул республіки Кіпр,  лауреат міжнародного конкурсу “Посланник елінизму”, нагороджений орденом Італії „Зірка італійської солідарності”. Живе і працює в м. Маріуполь.
Кир’якулов
Георгій
Степанович
 
народився в с. Малоянисоль.
03.02.1934 року
 
доктор медичних наук, професор. З 1976 року завідувач кафедри анатомії Донецького державного медичного університету, заслужений діяч науки та техніки України.
Костоправ
Георгій
Антонович
народився в                              с. Малоянисоль 09.11.1903 – 14.02.1938 р.р.
 
основоположник грецької (румейської) радянської літератури, поет, автор трьох збірок поезії на грецькій мові “Та прота вимата” (“Перші кроки”), “Леонтій Ханабхей”, “Калимера зисимо!” (“Здрастуй життя!”). Репресований у грудні 1937 року, реабілітований посмертно.
Куценко
Леонід
Миколайович
народився в                                с. Володарське,
29 березня 1949 року
 
доктор технічних наук, професор Академії цивільного захисту України в м.Харкові, полковник внутрішньої служби. Працює заступником начальника кафедри, член спеціалізованої Ради із захисту докторських дисертацій, має близько 100 наукових праць.
Лавриненко
В.
народився в
с. Старченкове,
проректор по навчально-виховальній роботі Донецького медичного інституту, нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора.
Левченко
Георгій
Георгійович
народився в                  
с. Малоянисоль
14 вересня 1947 р.
 
доктор фізико-технічних наук, заступник директора по науці Донецького фізико-технічного інституту ім. Галкіна, спеціаліст з фізики магнітних явищ. Пише вірші. Вийшла збірка його поезій “Линия жизни”.
Макмак
Іван
Михайлович
народився в с. Малоянисоль
21 січня 1952 р.
 
кандидат фізико-математичних наук, заступник ректора Донецького фізико-технічного інституту НАН України ім. Галкіна О.О. та директор дослідного виробництва інституту.
Патрича
Донат Костянтинович
1934 –.2004р.,
с. Малоянисоль
заслужений працівник культури України, член Спілки письменників, поет прозаїк, перекладач, композитор. Нагороджений медаллю “За трудову доблесть”. Лауреат обласних премій – літературної ім.В.Шутова та музичної ім. С.Прокоф’єва.
Проценко-Пічаджи Олександра
Іванівна
народилася
08.01.1949 р.
в с. Кирилівка
голова федерації грецьких товариств України, секретар Президії Всесвітньої Ради закордонних греків. Нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, почесним знаком Міністерства освіти та науки „Василь Сухомлинський”, відмінник освіти України, має Грамоту Президента України, а також орден св.Анни IV ступеня та Святої Варвари та пам’ятну медаль митрополита Ігнатія, удостоєна відмітного знаку уряду Греції.

Сарри
Михайло
Федорович
народився в с. Касьянівка
у 1932 р.
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник науково-дослідницького інституту з проблем фізики в м. Москва.
Слесь
Зінаїда
Якимівна
народилася
10 січня 1928 року
колишній вчитель математики ООШ № 1 смт Володарське, відмінник народної освіти. Нагороджена медаллю А.С.Макаренко, Орденом Трудового Червоного Прапора, делегат 3 та 4 з’їзду вчителів Української РСР.
Хартахай
Феоктист
Аврамович
25.03.1836 – 1880 рр, с.Чердакли (Кременівка),
грецький просвітитель, кавалер російського ордена св.Анни ІІІ ступеня, ордена св.Станіслава ІІ ступеня. Автор “Букваря” і “Книжки для чтения”. Вчився в Петербурзі. Брав участь у похороні Т.Г.Шевченка, викладав у Польщі. Останні роки життя присвятив рідному краю. Відкрив у м. Маріуполі першу чоловічу гімназію.
Челпан
Костянтин
Федорович
27.05.1899 – 10.03.1938 рр.,
с. Чердакли (Кременівка),
головний конструктор двигуна танка Т-34, нагороджений орденом Леніна, репресований 1937р. Розстріляний органами НКВС, нині реабілітовано. Одна з вулиць с. Кременівка носить його ім’я. В м. Харкові, де жив К.Челпан, відкрито меморіальну дошку.
Черказова
Євгенія
Іванівна
народилася в
с. Кременівка
1966 р.
заслужена артистка України, доцент Національної музичної академії ім. Чайковського, автор багатьох концертних програм для акордеона соло та ансамблю “Джерело” Національної філармонії. Лауреат першої премії Всеукраїнського конкурсу баяністів та акордеоністів. Отримала Гран-прі та Золоту медаль міжнародного конкурсу акордеоністів у французькому місті Мютціг, солістка Української національної філармонії.
Яйлов
Михайло Олександрович
с. Новоянісоль 
06.07.1929 – 2006 р.р.,
 
лауреат державної премії УРСР за видатні досягнення у вівчарстві. Багаторазовий учасник ВДНГ, нагороджений: медаллю “За доблестный труд в Великой Отечественной войне 1941 – 1945 гг.”, орденом Трудового Червоного Прапора, орденом Жовтневої революції, орденом Трудової Слави ІІІ ступеня, орденом Дружби народів. Похований на рідній землі

 
 
символіка району
 alt alt
 
 
Селищна, сільскі ради:

Селищна та сільські ради Нікольського району

Назва ради, поштова та електронна адреса
П.І.Б. голови
Телефони
(робочий, мобільний)
П.І.Б.
секретаря ради
Телефони
(робочий, мобільний)
П.І.Б. заступника голови
Телефони
(робочий, мобільний)
Боївська сільська рада вул.Сенатосенка,74, с.Бойове,
Нікольський район,
Донецька область
87060, Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
Проценко
Олександр Васильович
(06246)2-51-25
 
 
Белінська
Тетяна
Вікторівна
(06246)2-51-31
 
-
-
Зеленоярська сільська рада   вул.Молодіжна,12, с.Зелений Яр, Нікольський район,
Донецька область
87023, Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
Юзвінкевич
Микола
Вілійович
(06246)2-67-25
 
Хворостяна
Тетяна
Федорівна
(06246)2-67-28
 
-
-
Зорянська сільська рада, вул.Афінська, 5, с.Зоря, Нікольський район,
Донецька область
87042, Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
(в.о. голови)
Ченгалова
Ірина
Савеліївна
(06246)2-55-25
 
-
-
-
-
Кальчицька сільська рада
пров. Вокзальний, 2, с.Кальчик Нікольський район,
Донецька область
87040, Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
Рибкіна
Надія
Анатоліївна
(06246)2-41-25
 
 
Сагірова
Олена Володимирівна
(06246)2-42-31
 
-
-
Касянівська сільська рада вул.Шкільна,19 с.Касянівка Нікольський район,
Донецька область
87030, Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
(в.о.голови)
Мадіна
Олена Володимирівна
(06246)2-54-25
(06246)2-54-31
-
-
-
-
Малоянисольська сільська рада вул.Центральна,46 с.Малоянисоль,
Нікольський район,
Донецька область
87005, Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
Бахчисарай 
Євгенія
Федорівна
(06246)2-63-99
 
(в.о.секретаря) Макмак
Марина
Харлампіївна
(06246)2-64-31
 
-
-
Новокраснівська сільська рада 
вул. Лісна, 31а, с.Новокраснівка, Нікольський район,
Донецька область
87022, Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
(в.о.голови)
Ведута
Алла
Василівна
(06246)2-36-25
 
 
-
-
Мартищенко Тетяна
Сергіївна
(06246)2-36-31
0506578440
 
Республіканська сільська рада вул.Центральна,1, с.Республіка, Нікольський район,
Донецька область
87021, Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
Аксєнов
Сергій
Леонідович
(06246)2-48-31
 
Твердохліб
Ганна Григорівна
 
(06246)2-31-25
 
-
-
Темрюцька сільська рада 
вул. Шкільна,23, с. Темрюк, Нікольський район,
Донецька область
87020, Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
Жуков
Олександр Андрійович
(06246)2-31-25
 
Черненко
Ольга
Олександрівна
(06246)2-32-31
 
 
-
-
Тополинська сільська рада вул.Шкільна,11, с.Тополине, Нікольський район,
Донецька область
87050, Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
Галла
Костянтин Георгійович
(06246)2-61-25
 
Криволап
Ірина Олександрівна
06246)2-61-31
 
-
-
Нікольська селищна рада вул.Пушкіна,94, смт Нікольське, Нікольський район,
Донецька область
87000, Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
Мендрин
Олег
Юлійович
06246)2-11-44
 
Молонова
Олена Володимирівна
 
(06246)2-13-34
 
Назаренко Анатолій Григорович
(06246)2-16-84

 


 
Карта району
alt
 
Символіка району

УКРАЇНА

В О Л О Д А Р С Ь К А     Р А Й О Н Н А      Р А Д А

 

Р І Ш Е Н Н Я

районної    ради

 

від      26.06.2002            IV/2-43      

смт  Володарське

 

   Про герб і прапор району
       

                      Заслухавши та обговоривши інформацію голови районної ради  Юзвінкевича В.С.
"Про герб і прапор району", керуючись ст.43 п.14 "Про місцеве самоврядування в Україні", районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити паспорт герба і прапора Володарського району, який пройшов геральдичну  експертизу  і розроблений художниками  області  на  конкурсній  основі з врахуванням зауважень депутатів районної ради.

2. Районній раді  виділити  кошти  і установити  герб  і  прапор району  на адміністративній будівлі, в приміщенні і в залі засідань районної ради.

3. Районному відділу освіти, шкільним і дошкільним закладам району оформити стенди символіки району.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної ради.

 

 

 

 

Голова районної ради                                                                                                                                                            В.С.Юзвінкевич

 
УКРАЇНА
Н І К О Л Ь С Ь К А     Р А Й О Н Н А      Р А Д А
                                                                                                                                                                                                                                                                                                        
Р І Ш Е Н Н Я
районної    ради
 
____12.07.2016_______№_7/12-157________
смт  Нікольське
 
   
 


Про внесення змін до рішення районної ради
від 26.06.2002 № IV/2-43   «Про герб  и прапор району»
 
Керуючись  ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  відповідно до  постанови Верховної Ради України від 12 травня 2016 року № 1353-VIII «Про перейменування деяких населених пунктів»,  рішення районної ради від 22.06.2016 № 7/11-129 «Про перейменування Володарської районної ради Донецької області», враховуючи ініціативу Плахотної А.Л., депутата районної ради, заступника голови постійної комісії з питань депутатської діяльності, законності, правопорядку, охорони прав, свобод, законних інтересів громадян, забезпечення безпечної життєдіяльності населення, районна рада
 
ВИРІШИЛА:
 
1. Внести зміни до рішення районної ради від 26.06.2002 № IV/2-43   «Про Про герб  и прапор району», а саме:
1.1.      У пункті 1. рішення районної ради слово «Володарського» замінити словом «Нікольського»;
1.2. В опису герба слово «Володарського» замінити словом  «Нікольського»;
1.3. В розділі «Зовнішні прикраси» слово «Володарський» замінити словом «Нікольський».
 
 
 
В.о.голови районної ради                                                                           І.М.Плавська
 

 

 

 


 
Еще статьи...


Страница 1 из 2
free pokerfree poker


© 2011-2016 Нікольська районна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
http://volodrsovet.dn.ua обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@